• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakırköy’de Camilerimizin Etrafı Bakımsız, Niye Bekleniliyor?

Bakırköy’de Camilerimizin Etrafı Bakımsız, Niye Bekleniliyor?

Bakırköy’de Camilerimizin Etrafı Bakımsız, Niye Bekleniliyor?
Bakırköy Kaymakamımız Abdullah Köklü’den ricam; tüm camilerimizin etrafını dolaşın. Bakımsız camileri göreceksiniz. Sizlerin öncülüğünde camilerimizin etrafının bakımlı olması, çimlerinin olması, kamelyalarının olması için, yeşilliklerinin olması, Bakırköyümüze çok şey kazandırır. Bakırköy vatandaşı için ihmal edilen bahçe bakımında sizlerin desteği ve öncülüğünde acaba harekete geçebilir miyiz?
Müftümüz ve cami hocalarımız bunu görmüyorlar mı? Bakırköy Amine Hatun Camisi için yabancı göz terazidir derler. Bende sizlere ayna tutmak için hatırlatıyorum. Cami etrafını dolaştım, çok bakımsız bir yer. Alanımız çok geniş buralara çim ekilemez mi, kamelyalar yaptırılamaz mı? Çok bakımlı olur, mevsimine göre çiçekler ekilebilir. Bakımlı, mis gibi kokan camilerimizin olması için neyi bekliyoruz? Neden cami etrafında bakımı düşünmüyorsunuz? Cami hocalarımız bunu görmüyorlar mı? Neden harekete geçmiyorlar.
İlk Bakırköy’de camilerimizle başlayalım. Bakırköy ilçesindeki camilerimizi tek tek yapmaya, bakımlarını gözden geçirmeye devam edelim. Camiye gelenler için güvenilir bir liman haline getirelim. Huzur veren, mutlu eden bir yer olsun. Ailelerin gelerek oturacağı, oksijen alacağı, hava değişimi yapacak yerimiz olsun. Bakırköy Müftülüğünün harekete geçeceğini umuyorum. Öncülük yapacağına inanıyorum. Cami hocalarımız her gün cami etrafında çiçeklerle konuşacak ve bakım yaparak farklı bir profil çizebilirler.
Ayson Karabağ
Yazar-Gazeteci

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM