• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sporcu Hayrettin Sönmez, Bakırköy Kaymakamı Abdullah Köklü’ye Kitabını Hediye Etti

Sporcu Hayrettin Sönmez, Bakırköy Kaymakamı Abdullah Köklü’ye Kitabını Hediye Etti

Sporcu Hayrettin Sönmez, Bakırköy Kaymakamı Abdullah Köklü’ye Kitabını Hediye Etti
Bakırköylü Hayrettin Sönmez, spordaki başarılarını ve spor için çalışmalarını öğrenen Kaymakam Abdullah Köklü, Gazeteci Ayson Karabağ’ı arayarak, bu değerli spor adamı Hayrettin Sönmez ile tanışmak istediğini söyledi. Gün ve saat belirlendikten sonra Hayrettin Sönmez ile bir araya geldik. Hayrettin Sönmez de, Kaymakam Beye hem forma hem de kitabımı hediye etmek istiyorum fikrini bizlere iletti. Bakırköy’de Hayrettin Beyle buluşarak Kaymakamlık binasına geldik.
Kaymakamlık binasına girdiğimizde sekreter hanım bizi karşıladı ve ikramda bulundular. Hocamız spor aşkı ile hemen toplu hareketler gösterdi ve faydalarını anlattı. Spor aşkı olan Hayrettin Sönmez, gerek ofiste, gerekse sokakta tanıştığı değerli insanlara hemen sporu aşılamayı ve sporu sevdirmeyi iyi bilen bir büyüğümüz.
Hayrettin Sönmez’in Kaymakam Beyle Tanışma Anısı
Kaymakamımız çok cana yakın, çok yakışıklı ve çok genç. İnşallah kendisini vali makamlarında da görmek bizlere nasip olur. Kaymakam Beye hem kitabımızı hem de forma hediye etmenin mutluluğunu yaşadık.
Kaymakam Abdullah Köklü
Bana verilen forma ve hediyeleri topluyorum. Bunları ileride müze şeklinde sergilemeyi düşünüyorum. Benim için çok değerli bu hediyeler, sonuna dek saklayacağım. Hediyelerinize değer vermeniz çok değerli bizlere de nasip oldu. Kaymakam Abdullah Köklü sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim ruhunun bu gücünü iyiden yana çevirme ve bunun en kolay ve en şaşmaz yolu bulma sanatı olduğunu düşünüyorum. Yoksa ruhta görme gücünü vermek değil. Çünkü güç onda kendiliğinden vardır. Eğitim onu yalnız iyi yöne yöneltir. Sizler gençlere, annelere sporu sevdirmek için büyük çaba harcıyorsunuz. İnsanlara model olduğunuz için teşekkür ediyorum. Sizin gibi spor sevdalılarının artmasını çok çok arzu ederim. Spor ve okumayı el birliği içinde çevremizdeki gençlerimize sevdirmek için çalışmalıyız. Bu konuda devletimizin okuma ve spor seferberliği yapması gerekir diye düşünüyorum.
Hayrettin Sönmez Abdullah beye spor davet etti,
 birlikte bir cumartesi veya pazar günü Yeşilköy sahilinde bir yürüyüş yapmak istiyoruz daha sonrasında ise güzel bir kahvaltıyla sizin tecrübelerinizden faydalanmayı arzu ediyoruz.
Nasip olursa Ayson hocamızla randevulaşıp bu organizasyonu en yakın zamanda gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşamak istiyorum” dedi.
Gazeteci Ayson Karabağ, Abdullah Köklü ve Hayrettin Sönmez’e Bir Öneride Bulundu
Tecrübeli gazeteci Karabağ, Kaymakam Abdullah Köklü’den  Bir  teklifte  bulundu. Karabağ yaptığı konuşmasında, “Sayın Kaymakamım, okul’da  çocuklarımızla birlikte voleybol oynamanızı rica ediyorum.   Öğrencilerimizle  hayrettin sönmez ile bir etkinlik yapalım,
 Müsait bir gününüzde organize edelim.  Hayrettin Sönmez ile çocuklarımız spor buluşturalım,
Kaymakam Abdullah Köklü 
Eylül  ayında  konuşalım ve bir gün belirleyelim. Öğrencilerimiz ile Hayrettin Beyi buluşturalım.
Ayson Karabağ
Yazar-Gazateci

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM