Yaşlı Bireylere Ev Konforunda Yaşam Ve Sağlık Merkezi ; Asude Genel Müdür Eğitimci Fikret Bayrak İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı
Aklımızda Bulunsun;
Yaşlı Anne Babaları için Yalnızlıktan dolayı Çözüm Yolu ararken, Kadın Tutayım daha iyi olur. diye düşüne bilirsiniz, İnsan ilk aklına , bu Geliyor. Fakat biz burada çalışanlarımız , gönül yaşına göre iletişim kurmak, veya Fizik yaşına göre de davranabilmektir.
Yaşıtları ile sohbet edecek, düzenli gün içinde planlı Programlı Yaşaması için Doktur Kontrolünde yiyeceği içeceği ve iyi ortamda mutlu ve huzurlu yaşatmak için eğitimli personel ile hizmet verilen bir yer. Sohbet şifadır, sohbet caniliktir, sohbet hayata canlı bakıştır.
Hemşireler
Fizyoterapistler
Diyetisyenler
Bakım Uzmanlar Tarafından sıkı kontrolü hizmet verilen bir yer. İstediğiniz zaman ziyaretine gelebilir, odasında otura bilir, Kafede Oturarak zaman geçirebilir .
bir ortam.
Hizmetimizi yaparak 25 yıla gelmiş bir kurumuz,
Amacı olanlar, Çalışmaktan zevk alan Kişilerin buluştuğu bir ortamdır.
Her İnsana kapımız acıktır, Lütfen bir gün siz de yaşlanacaksınız onun için birlikte bir kahvaltı yaparak ortamızı ziyaret edebilir. sizi gezdirebiliriz.. bir Yaşlı bireyler ile tanışarak ziyaret ederek siz de görmenizi ve duymanıza isterim. İşte sizin için sorularımıza cevap verecek Asude Genel müdür Fikret Bayrak cevapları okuyarak sizleri bilgilendirmek istiyorum.
Asude Huzur ve Yaşam Sağlık Merkezin Kurucusu Fikret Bayrak Biyografisi
21 10 1964 yılında Erzurum Tortum’da doğdum. Babam Çiftçi Mehmet Bey, annem yardımsever Cumhuriyet kadını Hatem Hanım’dır. Beş kardeşiz
Tortun havası içinde dünyaya gelen, örflerini, adetlerini öğrenen mücadeleci Köylü Çiftçi Babanın nasir kokulu ellerin evlatlarıyız.
Erzurum Tortum ’da pek çok sanatçı, şair, profesör, iş insanı, doktor ve Avukat Politikacı yetişmiştir.
Tortum Şaleler sesi ile Yeşil ağaçlarıyla dolu yemyeşil ve çiçek gül kokuyan bir ilçe ,
Bereketli ilçede Doğmak, Böyle bir ilçede Büyümenin ayrı bir anlamı var. Evliyim iki Erkek ikiz çocuk babasıyım, ve 3 Torun Sahibiyim,
Erzurum Tortum’da büyüyen bütün çocukların hayallerini Öğretmen olmak süslerdi.
özellikleri içimize yansımış yerimizde duran değil mücadele eden kişileriz.
Tortum insanları Toprağı işliyen şekil veren, topraktan beslen kişilerdir.
Biz ’de İstanbul’a İş Nedeniyle taşınan Erzurum Tortum kökenli aileden biriyiz.
İlk okulu Tortum’da okudum, Orta okul Artvin’de , Liseyi Artvin ve Erzincan’da tamamladım.
Üniversiteyi Erzurum Atatürk üniversitesinde bitirdim.
Kendi kendimize yetiyor, kimseye muhtaç olmadan yaşayıp gidiyorduk. Gel zaman git zaman hayallerim gerçekleştirmek için memurluktan ayrıldım, kendi işimi kurdum.
Gençliğimizde ezilen kişilerin yanında olduk, haksızlığa karşı geldik, Vatandaşa hizmet etmek ve vatandaşı el vermek genlerimizde var.
Sevgili arkadaşlar,
yaşantınız boyunca bazen elinizdeki imkanlar yeterli olamayabilir. Bu çok doğaldır. Unutmayın ki bundan çok daha önemli bir şey vardır: inanmak başarıya giden yolun ilk ve en önemli basamağıdır. Bu sebeple hedefiniz ne olursa olsun önce başaracağınıza inanın sonra elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.
Hepinize güzel günler diliyorum.
Asude ‘de Yaşlı Bireyler İle Birlikte Yaşıyoruz.
Yaşlılarımıza Değer katmak, Bize Gelen Yaşlıların Sağlığını Korumak
Yaşlıların Gönül Yaşına göre iletişim kurmak ve Fizik Yaşına göre ‘de Davranışta bulunmak , İnsanlarımıza yüksek kalitede hizmet vermek,
25 Yıldır gücümüzü sizden alıyoruz, Yolumuza aşkla devam ediyoruz.
Asude Yaşam ve sağlık merkezi Hakkında Bilgi
8 katlı bina
3 asansörlü var. (biri sedir asansörü ikizde binek asansörü )
54 odalı bir yer
Tek odalı yerlerimiz var
İki Odalı Yerlerimiz var
üç odalı yerlerimiz var.
Dört odalı yelerlerimiz mevcuttur
Yemek Hane
Kafeterya
Bahçe katimiz ‘da dışarıda acık havada sosyal aktifler yapıyoruz.
Asude Yaşam ve sağlık merkezindeki Günlük Hizmetler Hakkında
Bizde kalan Yaşlılarımız yemeğinde suyun kadar huzurundan güvenliğine kadar. Doktor ve hemşireler tarafından her birimde çalışan ekipler tarafından programlı çalışmalarım mevcuttu.
Her gün sabah görevli personel ile uyandırılır.
Kişisel bakım yapılır, Günlük Giysileri Giyindirilir,
Kahvaltıya inilir
İlaç içenler sabahları hemşireler tarafından kontrol edilir.
Ara Atıştırmalar ikram edilir.
Her katin ortak alanda televizyon izlenir ve sohbet yapılır. görevli personel yanlarından bulunur.
Doktor kantolar yapılır, günlük su tüketim, yediği yemekleri, hakkında kantolar yapılır.
Öğlen yemekleri
Sosyal aktifleri
Fiziksel aktifler,
Ara atıştırmalar ikram edilir.
Darülaceze Nedir?
Darülaceze, 1895 yılında padişah II. Abdülhamid’in fermanı üzerine Okmeydanı’nda 27.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş bir hayır kurumudur.
O dönemde sokaklarda kimse kalmasın
Gariplerin, yoksulların, Aciz insanlar için kurulmuş bir yerdir.
Kimsesiz, sahipsiz insanları alıp bakılan hayır hizmetleri verilen bir yerdir.
Alzheimer Hastalığın Evreleri Nedir?
1 İlk kimse annesine babasına Alzheimer yakıştırmıyor.
2 Alzheimer hastalığı fark edersiniz.
3 Altına kaçırmaları başlar.
4 Yürümede bozukluk fark edersiniz,
5 Yatağa Bağımlığa başlar.
Hasta su içmemeye başlar ,kaçırıyorum diye
Yemek yemeye başlar altıma kaçırıyorum diye,
Bu hastaları evde tahlillerini evde yapmaz hale gelirsiniz.
Su içmezse vücutta sıkıntı başlar, biz günlük kontrol yapılır ,içmediği zaman doktor serum yolu ile su ihtiyacın takviye yapar.
Evde kontrol tutmak bakım yapmak demek değildir.
Evde kadın tutmak bakım yapmak değildir, sadece kadına bekçilik yaptırabilirsiniz.
Alzheimer, hafıza, konuşma, hareket ve net düşünme yeteneğinin kaybıyla sonuçlanan bir beyin hastalığı olup, demans’ın (bunama) en yaygın nedenidir. Alzheimer hastalığının belirtileri arasında ise yeni öğrenilen bilgileri hatırlama güçlüğü, hafıza kaybı, davranış bozukluğu ve temel görevleri yerine getirmede eksiklik yer alır.
Başlangıç evresinde Alzheimer belirtileri:
Bir Anneye Evde Erkek Evlat Bakması Kadın İçin Utanır mı?
Anneler için hem utanır ve Mahcup olur.
Bizim adetlerimize ,İnancımıza göre ayıp diye yetişmişler,
Anne için kız evlat uygundur. ama erkek evlat uygun değildir.
Bu hastalar içinde üzücü bir durum olduğu bilmek gerekir.
Türkiye’de yaşlı bireylerin profesyoneller tarafından bakılması konusunda nasıl bir yaklaşım var?
Türkiye’de son yıllarda yaş ortalaması oldukça arttı, dünyada en hızlı yaşlanan 2. ülkeyiz. Şu anda %10 oranında yaşlı nüfusa sahibiz, ancak 2050 yılında bu oranın %35’lere çıkması bekleniyor. Bu da dahili ve nörolojik hastalıklara sahip bireylerin her geçen gün arttığı anlamına geliyor. Biz ataerkil aileden halen çekirdek aileye dönemiyoruz. İnsanlar sosyal çevre baskısı ile Alzheimerlı ya da başka nörolojik hastalıklara sahip anne- babasına bakması için yabancı uyruklu kişiler çalıştırarak, ev ortamında bu hastalara bakmaya çalışıyorlar. Bu hastalar konusunda hiçbir yetkinliği olmayan bu bakıcıların hastaya doğru şekilde bakması mümkün değildir. Toplumun artık profesyonel destek alınmasının önemi konusunda ikna olması gerekiyor. Türkiye’de huzur evi sektörü 1990’lı yıllardan itibaren gelişmeye başladı. Avrupa’da 65 yaşın üzerinde kişilerin %45’i huzur evlerinden faydalanırken, bizde bu oran daha düşük. Oysa yaşlılar sosyalleşmek için kendi yaşıtları ile bir arada olabilecekleri bu tür ortamlara ihtiyaç duyuyorlar.
Türkiye’de yaşlı bakımı konusunda gördüğünüz en önemli eksiklikler neler?
Türkiye’de gördüğümüz en büyük eksiklerden biri, eğitim sistemi içerisinde yaşlı psikolojisi ile ilgili hiçbir çalışmanın olmaması. Bu nedenle de bu konuda uzmanlaşmış personel sayısı yeterli düzeyde değil. Sektörümüzde kalite açısından çok zayıf kurumlar bulunuyor. Biz halen 2008 yılında yayınlanan yönetmeliğe göre çalışmaya devam ediyoruz. Bu yönetmeliğe göre nöroloji, fizik tedavi, geriatri, psikiyatri gibi uzmanlıkları olan kişileri çalıştırmak zorunda değilsiniz. Mevcut yönetmelik sadece hekim bulundurma şartı arıyor. Bugün bir pediatri hekimiyle protokol yapıp bir huzurevi açmak mümkün. Bunun sonucunda da ne yazık ki, sektör içerisinde insülin yapmasını bilmeyen, hayatında hiç sonda takmamış hemşireleri görüyoruz. Bu son derece yanlış bir uygulama. Mevcut yönetmeliğin ivedilikle güncellenmesi gerekiyor.
Yaşlı bireylerin karşılanması gereken öncelikli ihtiyaçları neler ve siz Asude Sağlık ve Yaşam Merkezi olarak onlara bu anlamda nasıl destek sunuyorsunuz?
25 yıllık tecrübemize göre yaşlıların 4 basamakta hizmete ihtiyacı var:
1 Yaşları itibarı ile sürekli dahiliye ve nöroloji uzmanlarının kontrolü:
Örneğin yaşlı bireyin sıvı takibi yapılmadığında elektrot dengesinin bozulması ile yalnızca sodyum değerinin düşmüş olması bile üre ve kreatinin değerlerinin yükselmesi, idrar yolu enfeksiyonu gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. O nedenle belli yaşın üzerindeki kişilerin nöroloji, dahiliye ya da bir geriatri uzmanı tarafından düzenli takibi gerekir. Biz de merkezimizde yaşlılarımızın düzenli olarak kontrollerini sağlayan daimi dahiliye ve nöroloji uzmanları ile çalışmaktayız.
2-Sosyal ve psikolojik destek:
Yaşlı bireylerin en önemli sorunlarının başında iletişim kurabilecekleri yaşıtlarını kaybetmeleri ile yalnızlaşmaları geliyor. Biz bu noktada sosyal hizmet uzmanları, psikolog ve geriontologlarla çalışıyoruz. Bu uzmanlar yaşlıların gönül yaşına göre onlarla iletişim kurabiliyor, fiziki yaşına göre de davranabiliyorlar. Bu da yaşlılarımızın burayı ev gibi kabullenmelerini sağlıyor.
3-Öz bakım ihtiyaçları:
Yaşlı bakımını aile içerisinde, ev ortamında gerçekleştiren çocuklar yeme-içme, tuvalet gibi fiziksel ihtiyaçlarını karşıladıkları anne-babalarının bakımını sağladıklarını düşünseler de aslında bu yaşlı bireylerin ihtiyaçları doğru şekilde karşılanamıyor. Örneğin alt bakımı yapılan erkeğin ve kadının bakımı birbirinden farklı olmalıdır. Doğru yapılmadığında enfeksiyon riski oluşur. Ayrıca belirli bir yaşın üzerinde insanların sağlıklı beslenmeleri son derece önemlidir. Ev ortamında günlük pişen yemeklerle yaşlı bireyi beslemek doğru bir yaklaşım değildir. Onun fiziksel hastalıkları göz önüne alınarak ona özel bir beslenme programı uygulanmalıdır. Bu nedenle huzurevlerinde mutlaka diyetisyenin çalışması gerekir. Kişiye özel beslenme programları hazırlanmalıdır. Biz burada uzman diyetisyenlerle çalışıp, her bir yaşlımızın sağlık durumuna göre bir beslenme programı uyguluyoruz.
4 Fizik tedavi:
İnsanların mobilitesi azalınca mutlaka fizik tedavi hizmeti ile destek verilmesi gerekiyor.
Burada fizyoterapi uzmanları eşliğinde yaşlılarımızın hareket kabiliyetini geliştirmeye çalışıyoruz.
Asude Sağlık Yaşam Merkezi’ni biraz anlatır mısınız?
Nasıl şartlarda hizmet sunuyorsunuz?
Sektörde 25 yıllık tecrübeye sahibiz. Alanında uzman hekimler, hemşireler ve fizyoterapistlerle çalışarak en üst seviyede hizmet vermeye gayret ediyoruz. Personel işe alımlarını yaparken sözlü ve yazılı sınavlara tabi tutuyor, eksik gördüğümüz noktalarda eğitimler vererek personeli en iyi şekilde yetiştirme konusunda da hizmet sağlıyoruz. İlk olarak Beylerbeyi’nde 33 odalı bir yerde hizmete başladık. Şu an Şişli’de açtığımız merkezimiz tüm merkezler içerisinde duvar boyasından zemin kaplamasına kadar antibakteriyel malzemelerin ve havalandırma sisteminin olduğu tek merkez. Şişli şubemizde 62 adet palyatif yatağımız, toplamda ise 150 yatağımız mevcut. Çamlıca ve Mecidiyeköy şubelerimizle beraber toplam 300 yatak kapasitesine sahibiz. Şişli şubesinde en üst 2 katımız otel katı olarak hizmet veriyor. Burada kendi bakımlarını yapabilen, ancak sosyalleşme ihtiyacı duyan, ilaç takiplerinin yapılmasını ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasını isteyen yaşlılarımız kalıyor. Onun altındaki 2 katımızda bakım yaşlısı dediğimiz, sağlık sorunları bulunan, demansın ilerlemiş evrelerine gelmiş yaşlılarımız kalıyorlar. En alt katımız ise palyatif bakıma ihtiyaç duyan yaşlılarımıza hizmet veriyor.
Kurumumuzda 3 adet asansörümüz mevcut olup,
otel katında kalanlar genellikle diğer bölümlerde kalan hasta yaşlılarımızda iletişim halinde olmuyorlar. Acil durumlarda burada kalan yaşlılarımızın hızlı şekilde hastaneye ulaşımları son derece önemli. O nedenle her bir merkezimizi hastane bölgelerinin merkezinde olacak şekilde kurmayı tercih ettik. Şişli şubemiz de yine birçok hastaneye birkaç dakikalık mesafede bulunuyor. 25 yıllık tecrübemizle yaşlı bakımı konusunda uzmanlaşmış kurumlar içerisinde önde gelen kurumlardanız.
Profesyonel kadronuzdan bahseder misiniz? Sizi diğer kurumlardan ayıran özellikleriniz neler?
Vizit usulü değil, sürekli olarak istihdam ettiğimiz bir dahiliye uzmanımız ve nöroloğumuz buluyor. 7 adet de yaşlı bakımı konusunda uzmanlaşmış hemşiremiz mevcut. Her şubemizde geriontoloğumuz bulunuyor. Bunun dışında fizyoterapislerimiz ve bu işi uzun zamandır yapan sertifikalı profesyonel hasta bakım elemanlarımız bulunuyor. Hiçbir personelimiz yabancı uyruklu değildir. Her biri alanında tecrübeli, uzun yıllardır yaşlı bakımı konusunda çalışan kişilerden oluşur. Aynı zamanda kurumumuzda endüstriyel mutfağımız mevcut olup uzman diyetisyenimiz tarafından hazırlanan menüleri hastalarımızın durumuna göre hazırlıyoruz.
Yemek İçin Malzemeler Nasıl Buluyorsunuz?
Silivri’de bulunan kendi çiftliğimizde yetiştirdiğimiz doğal sebze, meyve, süt ve yumurtaları mutfağımızda kullanıyoruz ve en sağlıklı yiyecekleri burada yaşayan yaşlılarımıza sunmaya çalışıyoruz. Kurumumuzun her köşesinde en üst seviyede hijyen koşullarını sağlayarak yaşlılarımıza konforlu bir yaşam sunuyoruz.
Yemek Ustalar Hakkında
Yemek Ustalarımız kadındır, Ev Yemek kültürü içinde Diyetisyenler tarafından plan yemekler çıkar.
Siz Neden Farklısınız?
sevgi alanda verende dermendir. derler. bizde çalışan görevli arkadaşlarda sevgi var. içinde ruh var. içten davranış var. bu insanlara görevlerin bilen ve içten davran kişilerdir. biz Yaşlı Bireylerin yaşam kalitesini Yükseltmek için çalışan bir kurumuz . tüm çalışanlarımız görevini bilir. işin bilir. biz ‘de Kalan Misafirlerimizin yaşamlarını iyileştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.
Anne Nedir?
Anne cennet kapısıdır. Açmasını bilene. annenin kalbine girmesini bilene, Annesine vakit ayırana ne mutlu,
Anne bizim ilk Öğretmenimizdi, anne evimizin direği, anne evde sevgiyi yayan ve kucaklayan, bizi hayata hazırlayandır.
Baba Nedir?
Baba risk kapısıdır.
Baba evin direğidir.
Baba evin çırasıdır.
Baba evin kalesidir,
Baba çocukların modelidir.
Güven Nedir?
Güven çekirge gibidir. kaçınca bir daha geri gelmez.
Sevgi Nedir?
Sevgi kötülüğü yok eder.
iyilikleri yayar.
Katı kalpleri yumuşatır.
Sevgi iki yönlüdür.
sevgisini veren için
mutluluk kaynağı,
sevilenin kalbinde
şefkat duygusu.
Kardeş Nedir?
Kardeş kardeşe bakmasını bilene ,
Kardeş gönül aynasıdır,
kardeş ile Beraber yaşamayı,
sohbet etmeyi ve paylaşmayı bilendir.
kardeş,
Kardeşi ile konuştuğun zaman onun açığını yakalamaz,
Hatta eksikliklerini kapatır, işte budur kardeş.
sevgiyle bakan kardeş olur.
Sevgi Eylemi Nedir?
İnsanlar nasıl sevgi vereceklerini bilmiyorlar.
Sevgiyi nasıl alacaklarını da bilmiyorlar.
Dolaysıyla kalp bomboştur.
sevginin ne olduğunu bilmemelerinin sebebi budur.
sevgiyi anlamaya çalışma , eyleme geç.
Niçin Öğrenmeliyiz?
Her konuda bilgiyi öğrenmenin ve o bilgiyle diğer bilgiler arasında bağlantı kurmanın
ilk şartlarından biri güçlü bir hayal gücüne sahip olmaktır. hemen hemen her kes belirli bir hayal
gücüne sahiptir. Her doğru bilgi bize bir başkası olma şansını verir.
Şansınızı Artırmanın Yolları Var Mı?
Hayata daha esnek ve sakin bakın
Hayatınızda yeni deneyimlere açık olun
sezgilerinizi ve içsesinizi dinleyin
Güçlü bir şans ağı için insanlarla iletişim kurun
sezgilerinizi yükseltecek adımlar atın.
Meditasyon Yapın.
Gelecekte iyi şans bekleyin
Ahlaklı Olmak Nedir?
iyi huylu ve güzel ahlaklı olmak
sözünü bilmek, sözünde durmak
Anaya ve ataya hizmet etmek
Suçluya yumuşak davranmak
Güler yüzlü olmak
Sır saklamak
Tatlı dilli olmak
Tevazu sahibi olmak
Dedikoduyu terk etmek
Komşularına iyilik etmek
Sabırlı ehli olmak
Daima hakki kullanmak
Dostluğa önem vermek
Zamanlama İlkesi Nedir?
Korkunun en temek dinamiği zamanlama sorunsalıdır.
Birdenbire zamanınızın kalmadığını düşünüp içinizde bir karamsarlık duygusu
hissedebilirsiniz. Zaman hızla daha hızla akıyor.
Zamanımızı bölümler halinde irdeleyip, ikinci yolu yedeklemektir.
zaman iyi kullanmanın yolunu öğrenin.
Bana zaman ayırarak bilgilendirdiği için anne baba nasıl daha iyi bakmayı öğrendiğim için teşekkür ederim. biz teşekkür ederiz. beni dinlediğin için
duyarlı olduğu için gelip incelediğin için , Dinimizde gözlerinle gördün mü kulaklarınla duydun mu en doğru bilgi budur. sizden bunu bize yaşattınız.
Asude ‘de Kalan Misafirlerimizin Rahatlığı Öncelikli Hedefimiz!
ASUDE Şişli şubesi, misafirlerimizin rahatlığı amaçlanarak kusursuz ve her detayı düşünülerek tasarlanmıştır. Her katta tüm misafirlerimizin kullanabileceği 80 m2 ortak alan mevcuttur. Bu ortak alanda misafirlerimizin keyifli vakit geçirebilmeleri için sosyal aktivitelerin yanı sıra kapalı kış bahçesi, ortak oturma alanları mevcuttur. Ayrıca bu ortak alanda hemşire bankosunda her durumda anında müdahale edebilmek için acil müdahale gereçleri bulundurulmaktadır.
Binanın her katta 9 odadan oluşan otel katları 2 katta toplam 34 oda kapasitesi sunmaktadır. Her an temiz ve hijyenik bir ortam sunan ASUDE Şişli Huzurevi, aynı zamanda misafirlerine diyetisyen kontrolünde hazırlanmış günlük yemek menüsü ve uzmanlar eşliğinde 24 saat boyunca fizyoterapi sağlık hizmetleri de sunmaktadır.
Güneş enerjili sistem sayesinde 7/24 odalarda ve ortak alanlarda sıcak su imkânı vardır. 110 kişi kapasiteli modern yemekhane, endüstriyel mutfak tasarımı, 2 tane 8 kişi kapasiteli asansör ve 1 adet sedye asansörü misafirlerimizin her yönden rahatlığı azami düzeyde düşünülerek binamız dizayn edilmiştir. Tüm bunların yanı sıra binamızdaki otomasyon sistemleri, engelli misafirlerimiz de göz önünde bulundurularak “engellilerin erişebilirdik” yönetmeliği standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.
Abdesthane ve mescit gibi alanların da bulunduğu binamızda, değerli misafirlerimiz ihtiyaç duyduklarında kafeterya ve kuaför gibi hizmetlerden de faydalanabilmektedir. 7/24 güvenlik sistemleri ile izlenen ve aynı zamanda giriş kapısında sürekli güvenlik görevlisinin bulunduğu ASUDE Şişli Huzurevi binamızda çamaşırhane ve ütü odası gibi alanların yanı sıra misafirlerimizin kaldığı süre boyunca bavullarını güvenle muhafaza edebileceğimiz bavul odası bulunmaktadır.
Acil durumlarda her türlü ekipman ve personelin bulunduğu binamızda, misafirlerimiz mesai saatleri içerisinde ihtiyaç duyduğunda ayrıca doktor ve hemşire hizmeti alabilmektedir. Ayrıca otel katında kalan misafirlerimizin ziyaretçileri geldiğinde kafeteryada keyifli vakit geçirme imkanları vardır.
Asude Odalarda Antibakteriyel Havalandırma Sistemi Hakkında
Odalarda antibakteriyel havalandırma sistemi, VRV klima sistemi, her oda içerisinde 5 m2 büyüklüğünde banyo ve WC, gardırop, televizyon, komodin, mini buzdolabı, lavabo, özel olarak tasarlanmış olan yatak, son teknolojiye sahip hemşire çağrı sistemi özel olarak hazırlanmıştır. Ayrıca odalarda kullanılan PVC zemin kaplama, sandalye, koltuk ve yatak gibi tüm eşyalar özel boyalı ve özel üretim olmakla birlikte aynı zamanda antibakteriyel eşyalar olmaktadır. Ayrıca otel katlarında kalan misafirlerimiz, hasta katlarından izole edilerek sağlık açısından hiçbir tehdit unsuru bulunmayan alanlarda huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürdürmektedir.
Ayson Karabağ
Yazar-Gazeteci
Yaşlı Bireylerin Yaşamlarına Değer Katan, Sağlıklarını Koruyan ve İyileştiren Adresi Asude,
İstanbul’da Şişli Asude, Mecidiyeköy Asude, Çamlıca asude,
Şişli Asude Yaşam Ve Sağlık Merkezi
Halide Edip Adıvar Mah.
Alaattin Elmas sok. No 7 Şişli-İstanbul
444 89 23
0533 6807949
www.asudeysm.com
Çamlıca Asude Yaşam Ve Sağlık Merkezi
Adres : Kısıklı Mahallesi, Gurbet Sokak, No: 6, Posta Kodu: 34692, Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Tel 1 : 0216 321 00 69
Tel 2 : 444 8 923
Faks : +90 216 321 13 16
Mecidiyeköy Asude Yaşam Ve Sağlık Merkezi
Adres : Gülbahar Mah., Büyükdere Cad., Oya Sokak, No:11, 34394, Mecidiyeköy, Şişli, İstanbul, Türkiye
Tel : 444 8 923
Faks : +90 212 356 08 04