• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeşilyurt Spor Kulübü Yöneticilerine Bir Ayna Tutmak İstedik

Yeşilyurt Spor Kulübü Yöneticilerine Bir Ayna Tutmak İstedik

Yeşilyurt Spor Kulübü Yöneticilerine Bir Ayna Tutmak İstedik
 
Sayın Ayson Karabağ, Bir Gazeteci Gözü İle, Yeşilyurt Spor Kulübünün Çevresinde Dolaşarak Gözlemlerinizi Alabilir miyim?
 
Bizde bir söz var. Yabancı göz terazidir. Dışarıdan gelirken, çevreyi dolaştığımda, çevreye baktığımda o ağaçlarda bakım olsa, çevreye güzellikler yaymak daha güzel olmaz mı? İçeriğine baktığımızda Yeşilyurt Kulübümüzün içindeki yerler daha bakımlı olsa, daha çim olsa, daha göze hitap etse daha iyi olacaktır. Yöneticiler, idareciler, dışarıdan ve içeriden hizmeti artıracak makyajını yapmalı. Böyle yöneticilere ihtiyaç var.
Yeşilyurt; İstanbul’un en değerli yeri, Bakırköy’ün incisi. Spor alanları ile, havuz ortamları ile İstanbul’un göz bebeği. Bu değerli yerin çevresi de, içi de bakımlı olması gerekir. Ama o güzelliği göremedik. Bakırköy Yeşilyurt Spor Kulübümüze hiç yakışmadı. Lütfen dışarıdan veya içeriden bakıma önem verin. Yeşilliğe, ağaçlara, çime önem verilmesi gerektiğine inanıyorum. Kulübün yöneticileri ve idarecileri araçlarla gelip gidiyorsa bunları görmüyor olabilir.
Yeşilyurt Spor Kulübündeki Kahvaltı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Bizim örfümüze göre kahvaltı bizim için çok önem verdiğimiz bir değerdir. Gelen misafire verilen değerdir. Adı kahvaltı ise, içini donatmak gerekir. Kalitesi, sunumu ve hizmeti ile gelen insanı çok çok etkilemesi gerekir. Ama bu kaliteyi bırakın, temiz bir ortam değildi. Bizim insanlarımız kusur görmez, kahvaltıda eksiği de görmez, ne ikram ederseniz onu alır, alçakgönüllüdür. Ama bizim kahvaltı değerimiz bu değil. Lütfen o değerli kahvaltılarımızı koruyalım. Misafirimize değer verelim, kapıda karşılayalım. Sıcak bir selamlaşma, tokalaşma, kahvaltıdan daha lezzetli olmalı. Kulübün kahvaltı kalitesi ve çeşitliliği keşke daha iyi olsaydı. Temizlik konusunda, masa örtüsü konusunda o temizliği maalesef göremedik. Kahvaltı tabağında o kaliteyi göremedik. Çay ikramlarını temiz göremedik. Bardakları temiz göremedik. Garsonların hizmet konusunda daha bilinçli, daha zeki, daha iyi hizmeti olmasını beklerken o hizmet farkını yaşayamadık. Kulübün kahvaltı kalitesi çok özel olsa, sunum etkili olsa, lezzeti iyi olsa, gelen insanları çok etkilese daha iyi olmaz mı? Bunları Yeşilyurt Kulübünde göremedik, kulübe hiç yakışmadı!
Bizim Kahvaltı Kültürümüzde…
Kaliteye çok önem veren, çeşitliliğe önem veren, ara sıcaklara önem veren, çayından kahvesine kadar, suyundan meyve suyuna, portakal suyuna kadar hizmet kalitesi konuşturulacak olmalı. Adı kahvaltı ama içi boş olmamalı. İşte sizin kahvaltı tabağınızı yakından görün. Bazılarına domates koymuşlar, bazılarında yok, bazılarında salatalık var ama yenilecek şekilde değil. Zeytin zeytin değil. Kulübün, balda, reçelde verdiği çeşit yakışan bir şekilde değildir. Kaliteden ödün vermeyin, hizmetten ödün vermeyin. Arzu edileni uygulayın. Kulübe yakışır bir kahvaltı olmalıydı. Hem Bakırköy’ü temsil ediyorsunuz, hem de Yeşilyurt Kulübünün reklamını yapmış oluyorsunuz.

Resimlere dikkatli bakın temizliği anlarsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM