• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Anneler Sizlere Büyük Görevler Düştüğünün Farkında mısınız?

Anneler Sizlere Büyük Görevler Düştüğünün Farkında mısınız?

Anneler Sizlere Büyük Görevler Düştüğünün Farkında mısınız?
Çocuklarda 7 yaşına kadar bir çocuğun kişiliği % 80 oluşuyor.
Biz 4 veya 6 yaş arasını önemsiyoruz. Sebebi bu çocuklar doğduktan sonra 6 yaşına kadar Kur’an-ı Kerim, Allah’ın Peygamberini, kültürünü, medeniyetini öğrenirse ne kadar savrulursa savrulsun yerine oturur. O hamur, o değer ne kadar nakşedilirse o kadar aslına geri döner. Bizim evlerimizdeki en büyük sıkıntılarından birisi dede nene kavramlarının ortadan kalkması. Bugün ülkemizde çocuklar çekirdek ailelerde bakıcılar tarafından, büyük ailelerde tablet bilgisayar ile yardımcı anneleri oluyor, onlarda birlikte büyüyen ve misafirliğe giden çocuklar ağlamasın diye eline tablet uzatıyoruz.
Bu ne demek biliyor musunuz?
Senin kişiliğinin benim için hiçbir önemi yok, al bu tableti, al bu telefonu ve sus demektir.
Sevgili Anneler;
Çocuklara terbiyeyi,
Çocuklara kişiliği,
Çocuklara edebi,
Çocuklara karakteri,
Mutlu bir çocuk annesi içinde başarıyı yakalar, onun için çocuğun ruhu, iklimi, kalbi, değeri, kültürü, medeniyeti, bütün olumsuzlukları yerle bir eder.
Çocukların dış görünümünün hiçbir önemi yok, onların hissettiklerinin önemi var. Onlar ne hissediyorsa, hayal kırıklıkları, idealleri için biz ne verdiysek onun karşılığını alırız.
Biz çocuklarımızla televizyona bakmadan, akşam kaç dakika göz göze gelip, onları değerli hissettirip, onlarla muhatap oluyoruz. Bizim hep beraber birlikte bu çocuklarımıza değer vermemiz lazım. Kendi medeniyetimizi, kültürümüzü aktarmamız gerekmektedir.
Bu Al-Bayrak altında yaşamayı, birlik ve beraberlik içinde yaşamayı Allah bize nasip etsin. Dünyada iyiliklerle yarışanlardan olalım.
Ayson Karabağ
Yazar-Gazeteci

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM