• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
 Ayson Karabağ’ı Biyografisi

 Ayson Karabağ’ı Biyografisi

 Ayson Karabağ’ı Biyografisi

Bana Reklamcı Doktoru  ve Gazeteci Diyorlar,

1963 yılında Doğu Anadolu’nun en çok kış ayı olan, suyu sert, havası ayaz olan doğanın içinde, toprak ile geçinen Kars’ın Arpaçay Akyaka Ergine köyünde doğdum. Babam Azerbaycan Güllü Bulak’tan gelen göçmen çocuğu Bahaddin Karabağ. Annem Kars Cumhuriyet Köyü Sadi Ailesi kızı Huri Sadi ile evlenmiş. Biz altı erkek kardeşiz. Köyde büyümek her anlamda keyifliydi. Köyde büyüyen çocukların hayalleri arasında bulunan çiftçilik ve hayvancılıktı. Kardeşlerim arasında ikinci sıradaydım. Abim yatılı okuyarak öğretmen olmanın hayalini kurardı. Benim içinde bir bakkal dükkanı açarız diyerek ikimizi İstanbul’da bırakıp küçük kardeşlerim Fransa’ya göç ettiler. Çocukluk yıllarımda birlikte uyuduğum kardeşlerimizden uzaklaştık. Aramıza gurbet girdi. Çocukluğumuzu yaşayamadım anne yanında büyüyemedim.

İstanbul’da hayallerimle büyüyen, gözlem yapan, izleyerek hala yanında, teyze yanında bir-iki yıl idare ederek yaşamıma devam ettim. Bir şeyler öğrenmeye başlamıştım. Lokantada çalıştım, garsonluk yaptım, dondurmacılık yaptım, bilgimi artırarak cıvata fabrikasında çalıştım. Gazete bayisinde gazete satarak, sigara satarak, telefon jetonu satarak, seyyar satıcılık yaparak, kartpostal satarak, çok tecrübe edinerek, para kazanarak, bilgimi artırarak, hayalimi büyüterek, gençlik yıllarımı bu şekilde geçirdim. Bizde bir atasözü vardır. Su akar yolunu bulur. Bu söze inanarak kendimizi yola bıraktık. Aile fertleri ile konuşunca ve çevremde  karamsarlık içinde ilerledim. Gazetecilik konusunda Türkiye’nin önde gelen kişileriyle Hürriyet Gazetesi’ne girdim. Günaydın Gazetesinden Erdoğan Arı Pınar’dan Dünya Gazetesinden Nezih Demir’den bilgilerimi alarak kendi geleceğimi şekillendirdim.

Türkiye’de ilk televizyon kuruluşlarında çalışma fırsatı buldum. Televizyon konusunda hocam Sedat üreten oldu. ATV, Show TV, Kanal D, Kanal 6 gibi kurumlarda büyük işlere imza atmak nasip oldu. Türkiye’de ve dünya ‘da ürünü satan  firmaların adını duyurmaya bana nasip oldu. Pek çok firmaların reklam filmlerini  çektim. Pek çok sanatçıların kliplerine imza atmak nasip oldu. Şimdi Sekreter Dergisi ve Bakırköydenhaber gazeteleriyle medya dünyasında Çalışmaktaydım . Akba Yayınları ile de önemli eserlere imza atıyoruz. Youtube’da Asistan Sekreter Okulu adı altında videolar çekip yayınlayarak, iletişim eğitimleri  ve Asistan sekreterlere eğitim ve de Süper patron eğitim  dersleri veriyorum. Türkiye’de sekreterliğe önem veren bilgilerle çalışmaya devam ediyorum. Firmalara ve Yöneticilere  asistan sekreter yetiştirmeye devam ediyorum.

Tek derdim  insanlara okumayı sevdirmek, okuması için, bilgi dinlemesi için gençlere uyarmak ayna olmak ilçede verimli gazeteci olmak, umut aşılamak için yolda devam etmek için çalışıyorum. Bu toplumun gelişmesi, okuması, düşünmesi, empati yapması için, çalışmak uyarmak çok çok önemli…

Şimdi mesleğinin ustası olduğum için, saygınlığını korumak için, sevildiğim için işimi düzgün doğru yapmaya çalışıyorum. Rabbim bana çıraklık, ustalığı yaşattığı için ortaya eserler çıkarmama vesile olduğu için binlerce şükürler olsun, Bu başarı annem duası babam nasir elleri ile kazandığı paranın değeri olduğuna inanlardan biriyim .

Bilginin ne kadar faydalı olduğunu gören biri olarak, dinimizin ilk emri olan oku düsturuyla, kitaplara, gazetelere, dergilere  dokunarak insanlara hizmet vermeyi arzu ediyorum.

Bilgi bir barut gibidir.

Yanıp tutuşunca sönmez. İnsanların kitap okuma ateşiyle tutuşmasını çok isterim. Sizi siz yapan yine siz olacaksınız. Okuyun ve okutun…

YouTube/Bakırköydenhaber gazetesi

YouTube/Asistan sekreterin okulu

www.bakırköydenhaber.com

www.sekreterdergisi.com.tr

Beğeni Yapmayı Unutmayın

Saygılarımla

Ayson Karabağ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM