• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Azerbaycan Kardeş Ülkeye Assuva Sanayi’dan Enkaz Altı Tarama Cihazı Hediye

Azerbaycan Kardeş Ülkeye Assuva Sanayi’dan Enkaz Altı Tarama Cihazı Hediye

Azerbaycan Kardeş Ülkeye Assuva Sanayi’dan Enkaz Altı Tarama Cihazı Hediye
DEPREMDE , AFAT’DE KULLANILAN
ENKAZ ALTI TARAMA CİHAZI
Sevgili Remzi Başbuğ Seni Biz Azerbaycan  İçin Fahri Konsolos Yapalım Azerbaycan ‘a Enkaz Altı Tarama Cihazı  Hediye Edermisin ?
Ayson Abi senin bu firmada büyük emeklerin var. Seni Hz Ali’nin bir sözünü ezberlettin zenginliğin en iyisi akıl zenginliği benim üzerimde bu söz çok nakış etti baba Allah rahmet etsin Karabağ diyerek görmek nasip olmadı senin de Azerbaycan düşkünlüğün babanın düşkünlüğü gözlerimle gördüm yaşadım sizin bu milliyetçi tutumunuzu üzerimde etkisi olmuştur. Onun için ben Azerbaycan kendi ülkem gibi biliyorum onun için siz de uygun görüyorsanız kiminle görüşülecekse siz görüşün benim sözüm söz ne gerekirse yapmaya hazırım en azında babam hayalin biz bu şekilde destek verelim baban hayalin biz nasip olsun. Abi sevgi alanda veren dermandır. Biz birimizi anlayarak ülkemizi severek kavramlara sahip çıkarak başarılı kişileri el vererek mutlu oluruz. Gün çalışma günün gün Cumhuriyet ülkelerin el ele verme günün bu zorlu süreçte güçlü kalmak için Dünya Türk damgası vurmak için çalışmak sarılmak gerektiğin inanıyorum.
Abı hatırla baban Bahaddin Amca bize anlattığı hikâye aklımda yüreğimde
Elçi Bey Karabağ olaylarında Süleyman Demiral’dan helikopter istedi vermediler verirsek Rusya İran Suriye ne anlatırız diyerek yardım etmediler bu durum baban nasıl ağlattığı hatırla kardeş dedik el veremedik kardeş dedik yardım edemedik kardeş dedik yaraların açısı saramadık kardeş dedik yanlarında olmadık bu durum dinlediğim zaman aklımdan hiç ama hiç çıkmadı.
Bak şimdi Cumhurbaşkanım Dünya bağırdı Karabağ bizim kardeşlerim yeridir. Diyerek yanlarında oldu. Destek verdi çok şükür Karabağ da alındı. Bu durum da iyi görelim bunları da iyi bilelim şimdi kardeşliği daha güzel yaşadım kardeş yanında olmaktır. Kardeş acısı paylaşandır. Bunu cumhurbaşkanım bize yaşattı yaşadık çok şükürler olsun kardeşliği hakkın gördük ve yaşadık.
Depremde kardeşliği daha güzel yaşadık. Yorgan yastığı getiren arabayı gördük. Yardım koşan askerimde gördük . Azerbaycan her haliyken yanımızda oldu. İşte kardeşlik bu işte birlik beraberlik bu fotoğraflar bu görüntüler aklımızda yüreğimizde Dünya model olduk. Kardeşliği gösterdik. Kardeşliği anladık. Kardeş kardeşin eksiklerin kapatan yanında olan açışında mutluluğunda yanında olmaktır. İşte kardeş bu. bende kardeşlik Görevim yapmak isterim
Ayson Karabağ
Yazar-Gazeteci

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM