• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Azerbaycan, Türkiye  sağlık turizmi ‘de Kimlikle seyahat imkanı

Azerbaycan, Türkiye sağlık turizmi ‘de Kimlikle seyahat imkanı

Azerbaycan, Türkiye sağlık turizmi ‘de Kimlikle seyahat imkanı

Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi için çalışan Genext Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri, kardeş ülke Azerbaycan’a sağlık köprüsü oluşturdu. Türkiye ve Azerbaycan’ın sağlık sektörünün lider isimlerini bir araya getiren Genext Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri’nin kurucusu Merve Sarıkaya Can, “tek millet iki devlet” anlayışıyla iki ülke arasındaki bilgi ve tecrübenin paylaşılması, ortak projeler geliştirilmesi için Azerbaycan’ı ziyaret ederek temaslarda bulundu.

“Türkiye ile Azerbaycan arasında kimlikle seyahat imkanı büyük kolaylık”

Türkiye’ye gelen yabancı hasta sıralamasında Azerbaycan’ın ilk sıralarda yer aldığını işaret eden Sarıkaya Can, “Azerbaycan, Türkiye ile köklü bağları olan bir ülke ve sağlık turizmi açısından çok önemli bir pazar konumunda. Kimlikle seyahat imkanı olması büyük bir kolaylık sağlıyor. İki ülke arasındaki sağlık turizmi rakamlarının her geçen gün daha da arttığını görüyoruz. Biz de bu iş birliğini daha ileriye taşımak ve ülkemizin sağlık turizmi potansiyelinin tanıtımına katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Ziyarette Azerbaycan Tıp Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Geray Geraybeyli, Azerbaycan Eğitim ve Bilim Bakanlığı Azerbaycan Ulusal Bilimler Akademisi Genetik Kaynaklar Enstitüsü Yöneticisi Prof. Dr. Zeynel Akparov ve Azerbaycan Ulusal Kanser Merkezi Moleküler Onkoloji Şube Sorumlusu Leyla Melikova ile bir araya gelen ekip, bilimsel projelerin başlatılması, ortaklaşa yönetilmesi ile ilgili görüşmeler de gerçekleştirdi.

Türkiye’den birçok sağlık kuruluşu ve hekimin, kardeş ülke Azerbaycan’da da hizmet verebilmesi konusunda bir köprü görevi gördüklerini dile getiren Merve Sarıkaya Can, iki ülkede sağlık sektörüne yön veren ve sağlığın ekonomisini

oluşturan kuruluşları bir araya getirerek Azerbaycan ve Türkiye yararına projeler geliştirilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Merve Sarıkaya Can, “Genext Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri olarak verdiğimiz hizmetleri ve tıbbi cihaz konusundaki yetkinliklerimizi Azerbaycan’ın önde gelen sağlık kuruluşları ve hekimlerine anlattık. İki ülke açısından oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Yeni doğanlarda topuk kanı alınması, nadir hastalıklar, Türkiye’de sağlık eğitimi, tıbbi cihaz bakımı gibi birçok konuda Azerbaycan’a hizmete ve iş birliklerine her zaman açığız” diye konuştu.

“Sağlık turizmi için yetkili sağlık acenteleri tercih edilmeli”

“Türkiye sağlık alanında nitelikli insan gücü, sağlık altyapısı ve teknolojisiyle öne çıkıyor” diyen Merve Sarıkaya Can, Azerbaycan ve Türkiye arasında sağlık turizmi için seyahat etmek isteyenlerin yetkili sağlık acentelerini tercih etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Ayson Karabağ

Yazar-Gazeteci

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM