• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Diş Konusunda Bakırköy’de Ücretsiz Emeklilere Muayene Doktor Yaşar Özdemir İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Diş Konusunda Bakırköy’de Ücretsiz Emeklilere Muayene Doktor Yaşar Özdemir İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Diş Konusunda Bakırköy’de Ücretsiz Emeklilere Muayene Doktor Yaşar Özdemir İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı
Yaşar Özdemir Biyografisi
Diş doktoru, sağlık konusunda yazar, Kahramanmaraş sokaklarında, caddelerinde yetişen, suyunu içen, havasını alan, örflerine ve adetlerine bağlı yetişen, eğitimimi Maraş’ta tamamlayan biri. 20.06.1992 Kahramanmaraş doğumlu. İlk, orta eğitimimi Kahramanmaraş Atatürk İlköğretim okulundan mezun oldu. Liseyi de Erdem Beyazıt Anadolu’da okudu. Üniversiteyi Eskişehir Yoğun Eğitim programını tamamladıktan sonra ilk işim Avicenna Hastanesi’nde çalışmaya başladım. Şimdi İstanbul Bakırköy’de kendi diş sağlık hizmeti veren firmada sürdürüyorum. 4 kardeşten en büyükleri benim.
Dişte Kendinizi Bırakacağınız Eller Önce Profesyonel Olmalı
Bakırköy’de Ücretsiz Emeklilere Muayene
Bakırköy’de International Esthetic Dentist İsmi İle Kendi Yerinizi Açtınız?
Bakırköy’de ortağımla çalışıyordum. Şimdi kendi yerimi Zuhuratbaba’da açarak, hizmetimi burada vereceğim. Kendi ekibimle, kendi yerimde diş konusunda hizmetimi ve insanlara diş konusunda uyarılarımı, özellikle çocuklarımızı, annelerimizi uyararak yeni nesil yetişirken, daha bilinçli ve daha sağlıklı yetişmelerine yardımcı olmak istiyorum.
International Esthetic Dentist’in Hizmeti Nasıl Olacak?
Gelişen teknolojiyle yoğun tempolu yaşam tarzı ve daha kaliteli hizmet sunmak çabasıyla kurumları değişim ve yenilenmeye yöneltmektedir. İnsanların diş konusunda gerek bakım, gerekse zamanında önlemini almak konusunda hizmet vermeyi düşünüyorum. Bizde önce insan sağlığı anlayışıyla hastalarımıza en kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmak için kendimizi hazırladık. En ufak ayrıntıyı bile düşündük. Yapabileceklerimizin en iyisini yapmaya gayret ettik. Etik kurallara ve Hipokrat felsefesinden hiçbir konuda ödün vermeden bağlı kalmaya söz verdik. En son teknolojik cihazlarımızla, uzman hekimlerimizle ve sağlık kadromuzla hasta ilişkilerine gösterdiğimiz özenle en kaliteli hizmeti sunmaya hazırız. Siz değerli dostlarımız bizim için çok özelsiniz. Kendinizi her anlamda rahat hissedebileceğiniz, en kaliteli hizmeti alabileceğiniz yeni yerimize ve sizlerle çalışmanın gururunu yaşamak için bekliyoruz.
Yaşar Özdemir, Konuşma Nedir?
Konuşmanın amacını doğru analiz etmek,
Kiminle konuştuğumuzu,
Hangi koşullarda konuştuğumuzu,
Hangi verilerden yola çıktığımızı bilmek  ve en doğru sözcük ve deyimleri bulmak gerekir. Amaca ancak böyle ulaşabiliriz. Konuşmak icab ettiğinde dinlemeyi de bilmek gerekir.
International Esthetic Dentist’in Hizmetini, 20 Yıllık Tecrübenizle Nasıl Özetlersiniz?
Bilgi ve deneyimin, sevgi ve özenle buluştuğu bir yerde, sizlere yepyeni bir hizmet anlayışını sunmak istiyorum. Bakırköy’de ilk biz yapacağız. İlk bizimle bir hikayeniz olacak. International Esthetic Dentist’te kendinizi rahat hissedebileceğiniz sıcak ortamı bulabilirsiniz. Güler yüzlü uzman kadromuz her hastayla özel olarak ilgilenir ve sıkı takip eder. Çünkü diş sızıntısını anlayan, bilen biri olarak kimse 2 saat dahil sıkıntı yaşamasın düşüncesi içindeyiz. Diş kapınızı çalmadan, elimizdeki imkan kaybolmadan fırsatı kendimize çevirerek, dişte uzun ömür ve sağlıklı günler dileğiyle.
Yaşar Özdemir, Koruyucu Diş Hekimliği Hakkında Bizi Bilgilendirir misiniz?
Koruyucu tedavi ana rahminde başlayıp bir ömür boyu süren iyi beslenme, bakım, kontrol ve önleyici uygulamalar bütünüdür. Dişleri özenle koruma sizin ve ailenizin bir ömür boyu sağlıklı ve mutlu olmasına büyük katkılar sağlar. Periyodik kontroller sayesinde olası sorunlar henüz başlangıç aşamasındayken önlenebilir. Kalıtımsal olarak çürüğü yatkın çocukların diş yapılarını güçlendirmek için yapılan uygulamalar çürük gelişimini önemli oranda azaltır. Fissür örtücüler çürük gelişmeden dişi koruma altına alan diğer bir önleyici tedavi şeklidir. Bu uygulama ile azı dişlerinin çiğneyici yüzeylerindeki girinti ve çıkıntılar doldurularak diş çürükleri büyük oranda önlenir.
Yaşar Özdemir, Tam Seramik Kuronlar Hakkında Bilgilendirir misiniz?
Tam seramik kuronlar kliniğimizde uyguladığımız en gelişmiş estetik yöntemlerden biridir. Altyapı malzemesi olarak metal yerine porselen  kullanıyor. Bu yüzden ışık geçirgenliği yüksektir. Dişeti dokusuyla uyumludur ve uzun ömürlüdür. Birkaç seansta tamamladığımız bu tedavi ile doğala çok yakın güzel dişlere sahip olabilirsiniz.
Yaşar Özdemir, Porselen Dolgular Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Porselen dolgular arka dişlerin çiğneyici yüzeylerindeki doğal diş rengine uygun restorasyonlardır. Normal dolgulara göre dişin direncini daha fazla artırır, birkaç seansta tamamladığımız porselen dolgular sayesinde dişleriniz çok daha güzel bir görünüm kazanır.
Yaşar Özdemir, Beyazlatma (Bleaching) Hakkındaki Fikirleriniz Nelerdir?
Beyazlatma diş yapısındaki renklenmeleri gideren bir işlemdir. Bu işlem sayesinde çay, kahve ve sigara gibi etkenlerin neden olduğu sararmalar giderilebilir. Ev ve ofis tipi olmak üzere iki çeşit beyazlatma yapılabilir. Kliniğimizdeki yeni nesil cihazlarımız sayesinde sadece 1 saatte bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Daha uzun süreye yayarak kendinizin uygulayabileceği ev tipi beyazlatmada ise 1 ile 4 hafta arasında etkin sonuç alabilirsiniz.
Yaşar Özdemir, Laminat Venerler Hakkında Ne Diyeceksiniz?
Leminat venerler ön dişlerdeki estetik sorunları gidermede kullanılan en konservatif  ve estetik tedavi tekniklerinden biridir. Ön dişlerdeki çapraşıklıklar arasında ve dolguyla yeterli estetiğin sağlanamadığı durumlarda sıklıkla kullanılır. Beyazlatmayla giderilemeyen renk problemlerinde de uygulanabilen bir yöntemdir.
Yaşar Özdemir, Biz Dişlere Görevini Yaptırıyor muyuz?

Türkiyeli vatandaşlarımız, ağızda aldığı yiyecekleri dişlere ezmeden yutuyorlar. Onun için diş görevini yapmıyor. Ezerek hazırlarsa belki de dişler çalıştıkça daha keskin, daha sağlam, daha güvenilir olur. Ama dişler görevini yaptırmadığı zaman sıkıntılar da baş gösteriyor.

Yaşar Özdemir, Biz Dişlerimize Bakım Yapabiliyor muyuz?

Alışkanlıklarımıza baktığımızda adam sabah kalkar, dişini fırçalar çıkar. Ama önemli olan şu yemekten sonra dişlerimizi fırçalarsak ağız içinde yiyecekler kalmaz, tertemiz olur. Ama sabah, öğle, akşam yiyiyoruz ve o halimizle uyuyoruz. Akşam ağızda kalan dişlere yapışmışlıklar, dişlere zarar veriyor. Zaman içinde çürümüş dişlerle karşılaşıyoruz.

Yaşar Özdemir, Dişlerimizi Doğru Fırçalıyor muyuz?

Şimdi çok büyük imkanlarımız var. Her yemekten sonra dişleri doğru fırçalamasını yaparsak, ağzı su ile çalkalayıp temizlersek, itinalı, bakımlı olursak, diş konusunda bu kadar sorun olmaz. O zaman dişi doğru fırçalamak ve dişe her yemekten sonra temizliğini yaptırmak çok önemli. Ama bu şekilde yaşantımızı gözden geçirmemiz gerekir.

Yaşar Özdemir, Diş Temizliğini Kaç Ayda Bir Yaptırmak Gerekir?
6 ayda bir diş uzmanına bakım yaptırmak sizin için çok çok önemli. Bir temizler, iki sıkıntı varsa uyarır, diş konusunda sıkıntı yaşamamak istiyorsanız 6 ayda bir veya her yılda bir diş bakımını ihmal etmeyin. Dişinizin bakımını yaptırarak sıkıntıları varsa öğrenin. Fırsat elinizde iken önlem alırsınız.
Yaşar Özdemir, Bakırköy’de Nasıl Fark Yapacaksınız?
Her hafta çarşamba günü halk günü. Ve bir araya gelme günü olacak. Hem sabah kahvaltıda soframızı şereflendirin. Hem de dişlerinizin bakımını ücretsiz yaparak önlem almanıza vesile olmak ve bundan sonra bakım konusunda, önlem alma konusunda daha dikkatli bir şekilde dişlerinize bakma konusunda sizlere yardımcı olalım. Dişlerinizde sıkıntı yaşamayın, ileride büyük bedel ödemeyin. Acı çekmeyin, sizler misafirimiz olarak gelin ve çarşamba günü referans olarak sizler de dostlarınızı gönderin. Sizler bizim referansımız olun. Bu dostluk zincirleme devam etsin. Bu bağ bizi dostlarımızla kardeş olmamıza vesile olsun.
Yaşar Özdemir, Her Hafta Cumartesi Günü Çocuk Bekleyen Anneler Babalar İçin?
Evlenen yeni evlat sahibi olacak anne ve babalar için çocuk yetiştirirken, daha dikkatli çocuklarımızı hazırlamada, diş konusunda uyarılarımızı yaparak, çocuklarımızın 3 yaşında iken temizlik konusunda nasıl öğretiriz, öyle devam edebiliriz. Onun için çocuklarımızın sağlıklı diş konusunda el birliği içinde mutlu ve huzurlu yaşamaları için, her hafta sonu cumartesi saat 10’da sabah kahvaltıda misafirimiz olun. Soframızı şereflendirin, özellikle hamilelik döneminde olan anneler bizim baş tacımız. Hayat gelecek evladınıza yol rehberi olalım. Diş konusunda kendimizi hazırlayalım. Çocuklarımıza daha iyi rehber olalım. Öğrenmeye açık olalım. Yanlış diş fırçalayan insanların arasına girmeyelim.
Yaşar Özdemir, Çalışan Memurlarımız Var, Ticaretle Uğraşan Kardeşlerimiz Var, Bunlar için Ne Yapalım?
Her akşam saat 6’dan sonra esnaf ve memur kardeşlerimizi simit ve 15 çeşit peynirle çay sohbetine davet ediyorum. Bakırköy’e katma değer kazandıran, ticaretle uğraşan kardeşlerimiz ve memurlarımıza kapımız hep açık. Onları ağırlayarak, diş bakımlarını ücretsiz yaparak, bilgilendirmek, tanışmak, dostluk kapılarını başlatmak istiyoruz. Bizleri soframızda şereflendirin, biz de diş konusunda sizin rehberiniz olalım.
Yaşar Özdemir, Emeklilerimiz Var, Onlar İçin Ne Düşünüyorsunuz?

Emeklilerimiz bizim baş tacımız. Bizim için tecrübeli öğretmenler. Hayatı iki-üç kez gidip geldikleri yolda bizde onların tecrübelerinden faydalanmak isteriz. Onları da her cuma sabahı çorba içmeye bekliyoruz. Biz de diş konusunda rehber olalım, yol gösterelim. Sizlere ücretsiz hizmet verelim. Bu konuda bizleri sizden mahrum etmeyin.

Yaşar Özdemir, Kardeş Nedir, Abilik Nedir?

Kardeş gönül aynasıdır, bakmasını bilene. Kardeşle yaşamayı, kardeşle sohbet etmeyi, kardeşle paylaşmayı yaşayana ne mutlu. Kardeş konuştuğun zaman açıkları yakalayan değil, eksikleri kapatandır. Kardeş olmak samimi olmak, abilik yapmak, yol göstermek, umutları olmak, yemeden, içmeden kardeşlerine vakit ayıranlara ne mutlu.

Yaşar Özdemir, Sevgi Nedir?
Sevgi kötülüğü yok eder, iyilikleri yayan katı kalpleri yumuşatır. Sevgi iki yönlüdür. Sevgisini veren için mutluluk kaynağı sevilenin kalbinde şefkat duygusu. Bu aşk ile, bu sevgi ile müşterilerimize, hastalarımıza hizmet etmek istiyoruz.
Yaşar Özdemir, Dernek Başkanlarına Ne Yapmak İstersiniz?
Üyelerine el atmak isterim. İmkanları olmayanlara yardımcı olmak isterim. El birliği içinde olmak, onlara diş konusunda, sağlık konusunda, dernek üyelerine yardım olmak amacı ile el verelim, omuz verelim. Sağlık konusunda ortak bir hikayemiz olsun. Onun için dernek başkanlarımızla görüşelim. El vermeye hazırım.
Yaşar Özdemir, İlçemizdeki Siyasi Partiler İçin Ne Düşünüyorsunuz?
İlçemizde siyasi partilere kapımız ardına kadar açık. Fikirleri, düşünceleri ne olursa olsun saygı duyarım. Siyasetle uğraşan, zaman ayıran kişilere gıptayla bakarım. Ben farklı fikirlere, düşüncelere açık bir insanım. Bizleri zenginleştiren bir durumdur. Siyaset içinde, diş konusunda, sağlık konusunda bizler ne yapmamız gerekiyorsa her zaman yapmaktan gurur duyarım.
Yaşar Özdemir, Ermeni Cemaati, Süryani Cemaatlerimiz Var, Onlar İçin Ne Düşünüyorsunuz?

Bizim Kahramanmaraş’ta komşularımız vardı. Ermeniydiler, ama kardeş gibi birbirimize gidip, ikramlarda paylaşırdık. Hiç bir sıkıntı olmazdı. Sevgiyi, kardeşliği, dostluğu öğrendim. Hala desteklerini alıyorum. Onun için Ermeni Vakıfları ve Süryani Vakıf yöneticilerini kahvaltıda ağırlayarak bu konuyu konuşmak isterim. Benim için en güvenilir insanlardır. Zaten ben bunu bilerek Bakırköy’ü tercih ettim. Ermeni Okulu için, öğrencileri için diş taramaları konusunda hizmet etmekten gurur duyarım. Yeter ki, beni böyle şerefli bir göreve layık görsünler, seve seve gelirim.

 • Zeytinlik, Sporcu Sk. No:9
  34140 Bakırköy/İstanbul
 • Telefon+90 (507) 908 635
 • https://dtyasarozdemir.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM