• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Basad Tarafından Düzenlenen Organizasyonda Cem Karaca Şarkılarını Sabahattin Taşdöğen’den Dinledik

Basad Tarafından Düzenlenen Organizasyonda Cem Karaca Şarkılarını Sabahattin Taşdöğen’den Dinledik

Basad Tarafından Düzenlenen Organizasyonda Cem Karaca Şarkılarını Sabahattin Taşdöğen’den Dinledik
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri, Basad tarafından organize edilen muhteşem bir şölene dönüştü. Sabahattin Taşdöğen ve Çapraz Grubundan Serdar Özsayoğlu, Tarkan Çakır, Zülfikar Ali Cengiz müzikleriyle becerilerini müzik ziyafetine dönüştürdüler. Bilginin en sihirli insanı üzerinde en etkilisini yapan sesleriyle, sahne performanslarıyla, kişisel becerileriyle, sesleriyle, şarkı sözleriyle müzik sevenlerin kafasını rahatlatarak terapi yapmalarına olanak sağladılar. Huzur verdiler, dinlendirdiler, düşündürdüler. Kulağa hoş gelen müzik ruhu ile, insanları mutlu ederken ayakta alkışlandılar. İnsan sevincinin bu coşkuyla dışarıya vurulması ve salonun ayakta alkışlaması büyük bir duygunun tezahürü. İşte bu duyguyu bize yaşatan; müzikleriyle, becerileriyle, sesleriyle içimizi ısıttılar, ferah verdiler. Bilginin en etkili yolunun müzikten geçtiğinin göstergesi oldular. Gelmeyenler sosyal medyadan dinlediler, paylaştılar. Çevreye bir içim su ikram edilmiş oldu. Güleryüzlü insanlara sebep oldunuz. Elinize, emeğinize sağlık. Yolunuz açık olsun.
Ayson Karabağ, Siz Basad Gecesi İçin Ne Öneride Bulunursunuz?
Başkan konuşması çok güzel kullandığı cümleler çok anlamlıydı. Bugün bir şey yapmalı kelimesi içinde neler olmasını arzu ederdim. İstiklal Marşını birlikte seslendirmek isterdim.
Bir sanatçı kardeşimin Gençliğe Hitabe’yi okumasını isterdim.
Bu gece için misafirleri ağırlarken, ikramda bulunmak ve kaynaşmanın önü açılmalıydı
Bu gecede dernek başkanlarının olmasını isterdim.
Bu gecede yabancı iş adamlarının olmasını arzu ederdim.
Bu gecede esnafların olmasını arzu ederdim.
Bu gecede sporcuların aramızda olmasını isterdim.
Bu gecede okul müdürlerinin, öğretmenlerin olmasını isterdim.
Çevremizde yurt öğrencilerimizin olmasını isterdim.
Bu gecede tanınmış sanatçılarımızın olmasını arzu ederdim.
Bu gecede Bakırköy’de yaşayan Ermeni cemaati, Süryani cemaati, Alevi cemaati, Özbekistan, Azerbaycan, İran, Sudan, Kazakistan, Pakistan, Cezayirli kardeşlerimizin olmasını isterdim.
Basının olmasını isterdim. Daha çevreye yayılmış her renkte insanların olmasını isterdim.
Bu işlerde emek gerekir, tek tek telefon açılması gerekir, davetiye gerekir.
Misafirleri onure etmek gerekir. Her yaptığınız iş için ter harcamak gerekir. Misafir ağırlamak gerekir ki sanatçı için sahnede alkış paradan daha kıymetlidir. Bugün için daha fazla doluluk oranı olmalıydı, ikram olmalıydı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını daha fazla özendiren, inandıran, sevdiren bir gece olmalıydı. Her yerde gece var, ama Basad gecesi’nin daha anlamlı, daha geniş, daha kapsamlı, daha etkili, daha özendirici, daha organize olmasını isterdim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM