• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kapatıyoruz, 365 Gün Reklam Yaparak Tüketiciyi Aldatıyor?

Kapatıyoruz, 365 Gün Reklam Yaparak Tüketiciyi Aldatıyor?

Kapatıyoruz, 365 Gün Reklam Yaparak Tüketiciyi Aldatıyor?
Bakırköy’deki tüketici, hanımların şikayetleri bizlere ulaştı. bakırköy incirli caddesi üzerinde güral porselen mağazası adli firma Vatandaşlar;  ‘365 Gün Kapatıyoruz” diye reklam yapıyorlar ama hiç kapatmıyorlar diyerek bu konuya dikkat çektiler.
Tüketicileri aldatıyorlar.
Reklam kurallarına uymuyorlar.
Reklamda indirim güven kaybettiriyor.
Bu firmalara dur diyecek birileri yok mu?
Bu firmaların tüketicilerin güvenlerini neden kırıyorlar. Her şeyin bir planı vardır, kuralı vardır. Belli dönemlerde indirime gidersin ve indirimi kaparsın. Ama güven kaybetmeden, tüketicileri aldatmadan yapılan işler bizim için önemli. Bu firmaları denetleyen kurumlar yok mu?
Tüketiciler Derneği nerede?
Tüketici haklarını koruyan Reklam Denetleme Kurulu nerede?
Reklam Yazarı Ayson Karabağ’a Başvurduk, Bu Durum Nedir Hocam?
Reklam kampanyaları, kuraları vardır. Çekiliş yaparsın, kuralları var, teminat yatırmak gerekir. Fakat firma sahipleri afişe para vermemek için, ceza kessinler diyerek, kural tanımayanlara cezayı kessinler. Cezaları ödemeyen firma sahipleri günü kurtarmak için, satışı artırmak için kuralları bozan, kurallara uymayan firmalar maalesef var. Günü kurtarmaya çalışan, işçiden, kiradan, afişten, reklam giderlerinden kaçarak günü nasıl kurtarabilirim diyerek iş yapan firmalar var. Bakın, araştırın, küçük indirim şekilde sizi kandırdıklarınızın farkına varın. Vergisini vermeyebilir, fason mal olabilir. Bu gibi firmalardan ürün almayın, inanmayın. Yarın geldiğinizde yerlerinde bulamazsınız. Belki de kiralarını bile ödemeyebilirler. Kirasını, vergisini ödemeyen firmalar sizi kandırmak için “Kapatıyoruz” kelimesi ile sizleri aldatıyor. Bilginiz olsun. Onun için güvenilir kurumlardan alın. Yarın ürünü değiştirdiğinizde mağazayı bulun. Hakkınız kaybolmasın, onun için dikkatli olun. Tüketici ne kadar bilinçli olursa, sizleri kimse kandırmaz. Kampanya yapan birimlere teminat yatırırlar. Onun için kurala uyan firmalardan alışveriş yapın. Bu gibi firmaları; tüketici haklarını koruyan derneklere şikayet edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM