• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Reklamcılık Sizlere Ayna Tutandır

Reklamcılık Sizlere Ayna Tutandır

Reklamcılık Sizlere Ayna Tutandır
Reklam Doktoru Ayson Karabağ der ki; Reklamın içinde parlak fikir yoksa, reklamınız gece geçen gemilere benzer, kimse onları görmez. Sizde ürününüzü satmak, pazar payınızı artırmak istiyorsanız bize ihtiyacınız var demektir.
Ajans Hakkında Bilgi
Çevrenizde reklam ajanslarının kimisi kartvizit yapar, kimisi araç giydirir, kimisi tabelacı, kimisi filmciler ve oyuncularla pazarlama yapar, kimisi marketlerde stand açar, kimisi organize eder. Kimisi açılışlarda kızlara maymun elbisesi giydirerek müzikle hizmet verir, kimisi gazetelere seri ilan toplar, kimisi grafik hizmeti verir, kimisi manken pazarlar.
Biz Reklam Cerrahlığı Yapıyoruz
Ürünü nasıl pazarlayacağız?
Sosyal medyada reklam nasıl yapacağız?
TV’de reklam nasıl çıkarabiliriz?
Radyo’da nasıl kullanılabilir?
Bilboarda reklam nasıl yapılabilir?
Afişte reklam nasıl kullanılır?
Google’da nasıl reklam çıkarabiliriz?
Kapı kapı broşür nasıl dağıtabiliriz?
Vatandaşa nasıl mektup yazabiliriz?
Ceplere mesaj nasıl çekebiliriz?
WhatsApp’tan nasıl mesaj gönderebiliriz?
Pazarlamayı nasıl organize edebiliriz?
Her ülkenin temsilcileriyle nasıl çalışabiliriz?
Gazetede reklam nasıl yapılabilir?
TV’de, basında haber nasıl olabiliriz?
Ürünü yazı ile nasıl anlatabiliriz?
Afiş olarak nasıl dikkat çekebiliriz?
Sevgili Kardeşim; bizde bir söz vardır. Ekmeği ekmekçiye vereceksin, paran ziyan olmasın. Doktora gidip hasta olduğunuzu söylüyorsunuz, doktor muayene ederek, hastayı dinleyerek, tespiti yaparak tavsiyede bulunuyor. Sizde soru sorun, bu ürünü haberle nasıl yapabiliriz?
TV’de reklam nasıl çıkarabiliriz?
Satışımı nasıl artırabiliriz?
Sosyal medyada nasıl kendimizi anlatabiliriz?
sorularını sorarak vereceği bilgiler sizi ikna ediyorsa, aklınıza yatıyorsa, inanıyorsanız onunla çalışın. Yoksa araştırın, doğru insanı bulun, doğru insanlarla markanızı yarıştırın.
Bizim arzumuz, reklam veren kuruluşların paralarını çar-çur etmemektir. Biz müşterilerimiz için 24 saatimizi ayırdık. Çok çalışacağız, hiç kimse çok çalışmaktan ölmez. Reklamcılık öyle bir meslek ki, ne yaparsak yapalım her işimiz eleştirilecektir. Çünkü reklam veren kuruluş; pazarlama müdürünü çağırır. Ne dersen de, çoluğunu çocuğunu, eşini dostunu sorar. Sen hangi TV’yi seyrediyorsun, düşüncesini ona yöneltir, medya dağılımını düşünür. İŞte bizim mesleğimizde her kişi reklamcı olabiliyor. Her kişi reklamcılıkta metin yazabiliyor. İşimize çok karışan var. Onun için reklamcıları eleştirirler, ama oturup metin bile yazamazlar. Düşünüyorum da ameliyat olurken de bu adamlar doktora, buradan kes bunu al şu iplikle dik diyebiliyorlar mı acaba? Ama reklamcılıkta bunu kolayca yapıyorlar. Reklam veren kişi reklamcısının yaratıcılığından yararlanmanın yolunu bulmalı. Her şeyi onun sorumluluğuna bırakmalı ki, o da başarılı olsun.
Biz reklamcı olarak beğenmediğimiz, inanmadığımız ürünün reklamını almayız. Onun için her ürünü incelemek, araştırmak her türlü bilgiyi almak zorundayız. Sizde ürününüzü her durumuyla açık açık anlatın. Bazı kusurları gizlemeyin. Bunları tüketici fark ederse, onun tokadı ağır olur. Avukatlar bile bile suçluyu savunur, ama profesyonellik reklamcılık için geçerli değildir. Biz reklamcı olarak müşterilerimizin menfaatini daima gözetiriz.
Saygılarımla.
Rekalmcılıkta Akba
0532 3910934

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM