• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sedat Tamşan Moskova Hikayesi

Sedat Tamşan Moskova Hikayesi

SEDAT TAMŞAN MOSKOVA HİKÂYESİ

Moskova’ya geldim, kart çekmiyor. Bankadan para çekemiyorum ve kartı da kullanamıyorum. Burada misafir arkadaşım her şeyimle ilgileniyor ama içimden rahatsız oluyorum ama elimden bir şey gelmiyor derken gazeteci dostumu, kardeşimi aradım. Başıma gelenleri anlattım, bilgi verdim biraz da içimi boşalttım. Akşam saat 11 gibi whatsapp’tan arayarak bir bağlantı ses de var, Dr. Resul Bey’le tanıştırdı. Bu arada arkadaşım Rusça konuştu, hesabın adına telefon aldı. Biz bu arada sohbet ederken, arkadaşım da hesabından düştü. Arkadaşım “ Aşk olsun neden söyledin” dedi. Resul Bey benim arkadaşım, yanında beni çok gururlandırdı ve mutlu oldum.

Bana güven duyarak hesaba hiçbir şey sormadan 9.000 lira para göndermesi beni çok onurlandırdı ve gururlandırdı. Dr. Resul Bey “Sen acele etme, Türkiye’ye git sonra halledersin” dedi ama ben o gün uyuyamadım. Sabah erkenden Ayson Karabağ’ın adresine para çıkardım. Güven çekirge gibidir, kaçınca geri gelmez. Bizim gazeteci Ayson Karabağ’ın güveni benim için çok çok değerli. Bir dakikada Moskova’da yaşayan Ahiska Türklerinden Dr. Resul Bey gibi bir dostu kazandığım için çok mutluyum. Her yerde dostun ve adamın olmalı. Paranın açamadığı her kapının dostların açtığını bilin. Moskova’da bankada param var çekemiyorum, kredi kartım var kullanamıyorum. Elim kolum bağlandı. İnsanın cesareti kırılıyor. Paranın yapamadığını dostların yapıyor. Onun için Allah kimseyi dostsuz bırakmasın.

Benim kardeşim, gazeteci dostum benim için düşündü, aradı ve hemen tanıştırdı. Onun için her ülkede her yerde adamlarınız olsun. Buradan gazeteci Ayson Karabağ, Moskova’da Dr. Resul Miraliev varlığınız ve isminiz benim Moskova’da cesaretimi arttırdı. Varlığınızı buradan hissettim. Arkamızda ne güzel insanlar var. Sizle gurur duyuyorum. İyi ki varsınız, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. En kısa zamanda İstanbul’da buluşalım.

Ayson Karabağ

Yazar-Gazeteci

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM