• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Depremde Damgasını Vuran Cesur Tır Şoförü Fransa’dan Kahramanmaraş’a Yardım Getirdi

Depremde Damgasını Vuran Cesur Tır Şoförü Fransa’dan Kahramanmaraş’a Yardım Getirdi

Depremde Damgasını Vuran Cesur Tır Şoförü Fransa’dan Kahramanmaraş’a Yardım Getirdi

Fransa Lyon’da yaşayan Yozgatlılar, Erzurumlular, Karslılar, Urfalılar, Erzurumluların aklı da, yüreği de Türkiye’de. Türkiye’ye bir şey olunca oradaki insanlarımız, yaşlılarımız, çocuklarımızın yürekleri de yanıyor. Gurbetteki vatandaşlarımızın yürekleri de yanıyor. Seyirci hiç olamazlar. Oradaki Türklerin yardımları, destekleri, duaları sel gibi… Hemen harekete geçerler ve bizim göğsümüzü kabartırlar. Allah razı olsun seni doğuran anne babaya. Allah razı olsun senin gibi kardeşlerimize. İyi ki varsınız, bizim ilacımız oldunuz.
Fransa’da yaşayan 24 yaşındaki Gülfem Zengin, bir derneğin topladığı yardımları, kendi kullandığı tırıyla deprem felaketinin merkezi olan Kahramanmaraş’a ulaştırdı. Gülfem Zengin, “Şu an 4 bin 300 kilometre yol geldim. Yorgunluk stres hissetmiyorum. Yoldan gelirken biraz evleri gördüm. Hepsi yıkılmış” dedi.

Yıllar önce Fransa’ya taşınan Yozgatlı gurbetçi bir ailenin kızı olan 24 yaşındaki Gülfem Zengin, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkileyen deprem felaketine duyarsız kalmadı.

4 yıldır tır kullanan Gülfem Zengin, bir dernek öncülüğünde toplanan yardımları Kahramanmaraş’a ulaştırdı.

6 ülke geçtiğini ifade eden Zengin yolculuğunun 4 gün sürdüğünü söyledi.

“Benim Elimden Gelen Sadece Fransa’dan Türkiye Yardım Getirmekti”

Depremlerden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Gülfem Zengin “Depremi duyduk. Akraba, iş arkadaşları, hepimiz üzüldük. İlk günler baya zor geçti. Videoları izlediğimizde haberlerde ve sosyal mecrada kalbimiz ikiye bölünüyor. Buraya niçin geldim. Benim tır şirketim var. Benim elimden gelen sadece Fransa’dan Türkiye yardım getirmekti. Elimdeki imkanlar bunlardı. 6 ülke geçiyoruz. Sonra Türkiye giriş yapıyoruz. Benden önce 4 ve 5 tır gönderilmiş. Salı günü çıktım. Toplam 4 gün oluyor. Mont, elbise, kıyafet hepsi sıfır. Kedi, köpek maması su ilaç malzemeleri hepsi içinde” şeklinde konuştu.
Ayson Karabağ
Yazar-Gazeteci

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM