• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuşu hanımlığı, güleryüzlülüğü ile, işitme konusunda son zamanlarda adından sıkça söz ettiren işitme konusunda insanların umudu olduğunuz, dikkat çeken bir isimsiniz. Yaptığınız işitme uygulamalarla Türkiye’de ilkleri deneyen ve adını bu konularla da altın harflerle yazdıracak olan ODY Emel Çetin ile Bakırköy’de muayenehanesinde siz Bakırköydenhaber okuyucuları ile söyleşide bulundum. İlgiyle okuyacağınızı ümit ediyorum.

Büyük insan olmadan, büyük işler başarılmaz. İnsanı büyük yapan kendi azmi ve sebatidir. İş hayatında mesleğini seven, mesleği için araştıran, insanın telinden konuşan, insanlara faydalı işler yapan sevgi dolu, hayat dolu, mesleğinin hakkını veren, adını dünyaya duyuran Emel Çetin ile yapacağımız söyleşi sizlere ışık olacak. İşitme konusunda bilgi verecek. Her insandan ders çıkararak empati yaparak size ışık olacağına inanıyorum. Emel Hanım gibi işini seven, sorumluluklarını bilen, insanlara el veren, omuz veren hanımların sayısının artması, çoğalması ve yayılmasını isterim.

Derim ki, eğer kadınsanız acilen kolları sıvayın. Erkekseniz lütfen kadınların iş hayatında hak ettiği fırsat eşitliğini alabilmeleri için elinizden gelen ne varsa yapın destek verin. İş hayatında başarılı olmak isteyen kadınlar öncelikle hangi işi severek yapabileceklerine karar vermelidir. Hedefinizi koyun ve kendinize bir danışma seçin. Özel hayatınızda, iş hayatınızı iyi dengeleyin.

Firmanızı Tanıyabilir miyiz? Hizmetleriniz Nedir?

Emel işitme merkezi olarak bakırköy de Göstepe de hızmet verıyoruz. bıze kulak şikayeti için gelenleri dinlıyoruz. not alıyoruz sonra kulak testı yapiyoruz  testi sonucu  ne verıyorsa kesın çözum yolu ortaya cıkıyor. gerekenı  sunarak el birliği içinde  karar verıyoruz ve 20 gun sonra kontola alarak durum sıkı takıp ederek sonuca  ulaşıyoruz.

1İşitme cihazı satişin yapiyoruz

2 Uygulamasın yapıyoruz

3 Tamiri olursa  tamırın yapiyoruz

4 Cihazların bakım yapıyoruz

5 Cihazlarıda  pil onemlı pil satişim vardır.

 

Emel İşitme Merkezinin İlkesi Nedir?

Bir ev alabilirsiniz, ama sevgiyi alamazsınız.

Bir araba alabilirsiniz, ama güven alamazsınız.

Bir saat alabilirsiniz, ama zamanı alamazsınız.

Bir kitap alabilirsiniz, ama bilgiyi ve beceriyi alamazsınız.

Bir mevkiye kavuşabilirsiniz, ama saygıyı değil.

Doktora para ödeyebilirsiniz ama sağlığı değil.

insanı satın alabilirsiniz ama hayatı değil.

Çevremizde insanların işitme konusunda umudu olmak, her şeyi işitmesini sağlamak, imkanı olmayanlara el vermek, omuz vermek, onun duasını almak, güven sevgisini almak, paradan ve kariyerden çok daha kıymetlidir. İşte bizim Emel İşitme Merkezi olarak misyonumuz bu. Bu yolda gelişmeye, büyümeye, hizmet etmeye çalışacağız. İşitme konusunda umut olacağız.

Bir Yönetici Olarak Yönetici Dilini Nasıl Kullanabiliriz?

Yöneticilik sanatının temel  dili iyi kullanmaktır.  dile hakim olmaktır. İyi yönetici,personele ve cevresine   saygı içinde olmali

Emel Hanım, Sizin Meslekte İnandırıcı Olmak İçin Neye Dikkat Edilmeli?

Öfkeli bir kişiye yardım edebilmeniz için kontrolünüzü kaybetmemeniz şarttır. Karşınızdaki kişi ne kadar kızgın ve umutsuz olursa olsun sizden beklediği inanmak, güvenirlilik ve sakinliktir.

Emel Hanım Sizin Gibi Sağlık Sektöründe Nasıl Dinamik Olunur?

Yaşamınızın, iş ortamınızın huzurlu olmasına dikkat edin. Uykunuzu yeterince alın. Dalgın, yorgun görünmeyin. İş ortamında dinamik olun. Enerjinizi boşuna tüketmeyin. İşinize, görevinize, enerjinizi saklayın. Dinlenmeye, araştırmaya, okumaya, gözetlemeye vakit ayırın. Ayda bir çalışanlarla birlikte iletişim seminerleri alın. Kendi kalitenizi kendiniz artırın. Ekonomik olanaklarınızı el verdiğiniz ölçüde yıllık tatilinizi başka çevrelerde geçirin. Olayları değişik açıdan görmeye çalışın.

Emel Hanım Başarılı İş Kadını Olmak İçin Kurallar Var mı?

1- Mükemmelin örneği olmalı.

2- Ahlaki değerlere önem verilmeli.

3- Açık sözlü ve dürüst olmalı.

4- İnsanlara ilham verilmeli.

5- Çalışanlara heyecan katmalı.

Bize İş Yaşamında Başarılı Kadın Olmanın Birkaç Belirgin Özelliğinden Söz Eder misiniz?

Konuşmadan önce düşünün: Hızlı düşünün, duraksayın, daha sonra amaca uygun olarak konuşun.

Sessiz olun: Konuşmaktan daha fazla dinleyin. Az konuşun, fakat birkaç sözcükle çok şey anlatın.
Özgün olun: Herhangi bir durumdaki insanların çoğunun ne yaptıklarını izleyin ve dikkatle gözlemleyin ve onların yaptıklarını yapmayın.
Alçakgönüllü olun: Yeteneklerinizi başkalarına gösterme konusunda sabırlı olun.
Düşünün: Dağın ne kadar yukarısına çıkarsanız, tırmanmak o denli güçleşir. Burada önemli olan şey yavaşlamak ve durum hakkında düşünmektir.
Ayrıntılara odaklanmak başarı için yaşamsal öneme sahiptir. Eğer ayrıntılara dikkat etmezseniz, kaybedersiniz. Eğer ayrıntıları göz ardı ederseniz, kaybedersiniz.
Ayrıntılara odaklanmak önemsiz işlerle uğraşmak anlamına gelmemektedir. Aksine, büyük bir sorumluluk almak anlamına gelir.Büyük resmi kaybetmemek için en küçük ayrıntıyı bile bilmeniz gerekmektedir.
Ne kadar yükseğe çıkarsanız, büyük resmi o kadar daha rahat görürsünüz. Bu durumda ayrıntılara odaklanmanın gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yanlıştır. Tam tersi. Mükemmele yakın CEO’lara göre, ne kadar yukarı çıkarsanız, ayrıntılardan haberdar olmanız o kadar daha kritik olur.
Bazen kendinizi iyi hissetmeseniz bile olumlu ve neşeli davranmak zorunda kalırsınız. Bir lider mücadeleye girdiğinde zor durumda olduğunu hissetirmemelidir.
Siz ne kadar güçlü olursanız başkalarının o kadar saygısını kazanırsınız. Kendinize olan saygınız artar, ve zamanı geldiğinde insanları yönetebilme yeteneği kazanmış olursunuz.

Kaygılanmayarak, gereksiz stresler yaşamayarak ya da yapılması gerekeni ertelemeyerek cesaretinizi geliştirebilirsiniz. Onu başkalarının yapmaya korktukları şeyi yaparak geliştirebilirsiniz. Yalnızca azimli olarak bile bakış açınızı değiştirebilirsiniz.Cesaretin hiçbir alternatifi yoktur ve siz onu kalbinizde hissedersiniz. O size ne yapmanız ve ne söylemeniz gerektiğini anlatacaktır. “Cesaretli olmazsanız, zafer kazanamazsınız.”

 

Sizce Başarılı Olmanın Sırları Nedir?

1-Kendinize güvendir. İş hayatınızda başarılı olmanın bir reçetesi yoktur. Ancak muhakeme yeteneğinizi kuvvetlendirmeniz ve kendi kendinizi eleştirebilmeniz, başarılı olmanızda önde gelen faktörlerdendir.

2- Güvenilir olun. Güvenilebilen biri olmak büyük bir meziyettir. Gerektiği yerde ve zamanda hissettirmelidir.

3- Tarzınızı bulun. Sizin için kendi ritminiz ve sisteminiz ön planda olmalıdır. Ancak o zaman etrafınızdakilerin çalışma tarzlarının farklı olduğunu sakin olarak görün ve onları öyle değerlendirin.

4- Yalan söylemeyin. Yalan söylemekten kesinlikle kaçının. Zor durumda kalarak durumu idare etmek için yalan söylemiş olsanız bile bunu alışkanlık haline getirmeyin.

5- Hırslı olmayın. Gereksiz hırstan vazgeçin. Hedefinizi iyi belirleyin. Ama sizi ilgilendirmeyen şeylerle uğraşmayın. Bu göreviniz olan işlerinizin gözünüzden kaçmasına ve enerjinizin boşa harcanmasına sebep olur.

6- Zamanlama yapın. Herşeyde kendinizi ve başkaları için uygun zamanı kollayın.

İşitme Konusunda Türkiye’de Bir Fark Yaratmışsınız, Bu Konuyu Biraz Açabilir misiniz?

Dünyada işitme konusunda pek çok  marka var. danmarka, amerika, almanya, içvesiya, Fakat kulaktaki sıkıntıyı doğru tespit etmek gerekir. Doğru tespit, doğru cihaz ve en önemlisi frekans ayarları. İşitme sürecini sıkı takip etmek gerekir. Kişi o cihaz ile artık yaşayarak arkadaş olması gerekir. Bazı insanlara görünmeyen işitme cihazları iyi geliyor. Bazı insanlara ileri seviyede işitme kaybı işitme cihazları iyi geldiği fark ediliyor. Onun için doğru tespit olursa daha iyi işler ilerler. Doğru markayı doğru kişiye vermeliyiz. Sadece satışa yönelik bu işler yapılmaz. Kişinin ihtiyacını görecek, doğru ürünü önermek, tavsiyede bulunmak başarılı neticesini almakta çok önemli. Bu konular hata kaldırmıyor.

İşitme Konusu Dünyada Nasıl Yapılıyor?

İşitme konusda danımarka,amerika almayna içveciye  gıbı ülkeler, gelişen teknolojiyi de çok iyi biliyorlar. Onun için pek çok hastalarda denenmiş olan bu işitme cihazları sunmak,Türkiye’de işitme konusunda umut olduk. Güven verdik,cihazların bakım, tamırı proğramın  sıkı takıp ederek görevimizi iyi yaptiğimiz  inaç içindeyım.

Kariyerinize Katkısı Olan Ünlüler Var mı?

Tanınmış bir çok isme işitme uygulaması yaptım. Takdir edersiniz ki isim vermek etik olmaz. Ama bu konuda ismini vermekten çekinmeyen hastalarımızın kendilerinin konuşmaları örnek olması açısından değerlendirilebilir. Onun için müşterilerimle konuşurum. Uygun olanlar varsa sizleri konuşturabilirim. Siz o bilgileri alırsınız, kararı siz verirsiniz.

İşitme Cihazı Alırken Nelere dikkat etmek  gerekır?

Çok gerekir. Çünkü yüksek ve düşük frekansta sesleri işitme oranının tespiti gerekir, doğru cihazı önermek çok önemli. Onun için işitme konusunda bilgili ve araştırıcı olun. En az iki-üç kişiden bilgi alın. Size kim güven veriyorsa, inandıysanız ona göre karar verin ki yanlış cihaz almayın. Çok dikkatli olmanızı dilerim.

Sizlere Büyüklerimizin Tavsiyesi Oldu mu, Bir Konuyu Bizimle Paylaşır mısınız?

Bana yapılan nasihatte, kalemini iyi tut, saatine iyi bak denilmişti. İlk zamanlar anlamamıştım. Şimdi daha iyi anlıyorum. Kalemini iyi tutarsan hesabını kitabını iyi yaparsın, borcunu alacağını her şeyi iyi yaz. Yıllık ajandanı kullan, gününü gününe yazarsın. Her gün saatine bakarsan, zamanını iyi ayarlarsın, verdiğin sözü yerine getirirsin. Randevuna sadık olursun. Bir randevu verdiğinde ajanda isim olsun, sekreterin ajandası olsun ki, gelen kişiyi adıyla karşılasın. Dostluklar bu şekilde kurulur. Elinizde, kaleminiz ve ajandanız olsun. Misafirinizin gözlerinin içine bakarak dinleyin, notu ihmal etmeyin. Göz teması kişiye verdiğiniz değerdir.

İşitme Konusunda Hastalara Tavsiyeniz Var mı?

İşitme testi yaptırın.

Yüksek veya düşük mü diye baktırın.

İşitme cihazı ile rahat duyuyor musunuz, kulak yapınıza uygun mu, gelen ses net anlaşılıyor mu, hangi markalar sizlere daha iyi araştırın.

En az iki-üç kişiden bilgi alın. Google’dan bilgiler okuyun, bilinçli olun. Hem siz üzülmeyin hem de doğru karar verin.

Sizin İşitme Cihazlarına ve Hastalarına Aşık Olduğunuzu Söylüyorlar?

İşitme cihazına aşık olmasaydım bu işi bir saniye bile yapmazdım. Bana gelen hastalar kariyer sahibi. Her biri çok değerli, bilgili, kültürlü insanlar. Her biri ansiklopedi gibi kültür dehası. Ben onlara işitme konusunda yardımcı oluyorum onlar da bana bilgilerini, fikirlerini veriyorlar.

Hastalarınıza Hiç Kırıldığınız Oluyor mu?

Benim hastalarıma kırılma gibi bir lüksüm yok. İşitme sıkıntısı yaşayan, işitme ile ilgili sorunları olan, dertlerine derman olmak, sorunlarını test yaparak çözüm bulmak boynumun borcu. Güler yüzle onları göndermek ve güvenleri kazanmak harika bir duygu.

Yurt Dışında Çalışmak Size Faydası Oldu mu?

İş dünyasında bakışım değişti. Bana çok şey kazandırdı. Orası da benim okulum oldu. Her aşamasında çok şey öğrendim. İsmime güvenerek gelenlerin sayısına baktığımda bunun faydasını çok gördüm ve görüyorum

İnsan Kendisini Zaman İçinde Yeniliyebiliyor mu?

Evet kendisini yenileyen, yeni format atan, kişinin bakışını değiştiriyor. Her fikre saygı duymayı öğreniyorsunuz.  Onun için sürekli okuyarak, seminerlere katılarak ses tonundan konuşma şekline kadar kendimizi geliştirmenin gerekliliğine inanıyorum.

Yöneticide Heyecan Kalıcı Olmalı Diyorlar Doğru mu?

Çalışanları motive etmek için sıra dışı olmalı. Ama bir o kadar da eğlenceli yöntemler denemeli. En önemlisi kendinizi çalışanlarınıza iyi tanıtmalısınız. Özgürleştikçe farkı yakalayacaklar. Deneyim en büyük silahtır. Büyük hedefe, büyük projelerle girmektir. İyi dinleyip iyi karar vermektir.

Zirveye Yükselmek Nasıl Bir Duygudur?

Üzerinizdeki ağırlıklardan kurtulmak, yolda önünüzden gidenleri geri bıraktıkça ilerlediğinizi hissedersiniz. Zirveye yüzünüzü çevirmedikçe çoğu kez vadilere sırtınızı dönersiniz. Dağ sandığınız yerler tepe olacağını görürsünüz. Vadilerin görüntüsü küçülür. Yükseldikçe iklim sertleşir, psikolojik sıcaklıklar düşer. Tırnaklarınızla kazıyarak yükseldikçe tırnaklarınızın altında bazı pislikler olur. Zirveler daha büyük zirveler görmenizi sağlar. Cesur ve gözü kara olmadığınızı görürsünüz, çünkü kaybedecek daha çok şey vardır.

Anne Nedir, Annenizi Bize Anlatır mısınız?

Bizde bir atasözü var. Sevgi evde öğretilmemişse, başka yerde çok zor öğretilir. Sevgi öğreten, geliştiren yayan annem, öğretmenlik bilgisini içimizdeki sevgiyi çıkarmıştır. Sevgiyi veren ilaç, alan şefkat duygusudur. annemin bana sevgi vermesi şefkat duygusunu almasını öğretti. Annem benim ilk öğretmenim, yol gösterenim, eğitenim, bilgilendirenim. Koruyan, kollayan sevgisini veren gözleriyle sıkı takip eden gelişmemize rehberlik eden koçumuzdur. Anne cennet kapısıdır. Açmasını bilene, annesini dinleyene, annesiyle vakit geçirene mutlu. Annem benim gözüm, kulağım, elimdir. Lezzet kapımdır, annenizle bol vakit geçirmeyi kaçırmayın.

Babanızı Bize Anlatır mısınız, Baba Nedir?

Baba rızık kapısıdır. Açmasını bilene, baba ile vakit geçirene, babayı dinleyene, babaya zaman ayırana ne mutlu. Toplum içinde baba anlamları ise;

çocuğu olan peder, ata, çok kaliteli, üstün nitelikli kişiler demektir.

Benim babam asker disiplinliydi. Kuralları olan, evimizin direği, bizim kalemiz, evimiz, baş tacımız, mimarımız. Benim babam, suyum, ekmeğim, lezzetim, güven duyduğum, hayran olduğum biri.

Sevgi Nedir?

Sevgi kötülükleri yok eder, iyilikleri yayar, katı kalpleri yumuşatır. Sevgi iki yönlüdür. Sevgisini veren için mutluluk kaynağı, sevilenin kalbinde şefkat duygusudur.

Peki Hedefiniz Nedir?

Varılacak yer yok. Acelem yok, yaşayarak öğrenmeye, ayakta durmaya, düşünmeye, okumaya, çalışmaya, ileri düşünmeye Tempolu koşmaya, yolculuklarımı öğrenmeye, hedeflerimi ve paylaşımlarımı hiç bitirmeyecek bir yolculuk içindeyim. Su akar yolun bulur. Bizde akan suyun üstündeyiz.

Sizin Etkili Özgüveniniz Var, Özgüven Nedir?

  Özgüven kendinize yönelik hissettiğiniz duyguların sonucu olarak oluşur. Özgüven, hayatınızın tüm birimlerine yansımasıdır. Özgüveninizin bizimle yani duygularımızla, düşüncelerimizle ve kendimizle ilgili olan kısmını iç özgüven olarak tanımlayabiliriz. Dış özgüven ise özgüveninizin iletişimle yansıttığımız şeklini ifade ediyor. Yani iki türlü iletişim biçimimiz var diyebiliriz. Birisi kendinize olan iç iletişimimiz, diğeri ise çevreyle olan iletişimimiz. Bu iki yönün iyi çalışması içinde okuyarak, yenileyerek, geliştirmek sizin elinizde.

Nasıl Neşeli Olunur?

Rahatsız bir vicdan iç neşeyi yok eder. Onun için her şeyi değerli bir şekilde yapmayı öğrenin. bu size içsel güzelliğinizi takdir etmeyi öğreten sanattır. Onu yok etmeden önce iki kere düşünmenizi sağlar. Lüzumsuz şeyleri düşünme alışkanlığına son verin ve onun yerine tüm bulduklarınızdan keyif alın, neşeli olun, karamsar olmayın.

İyi Bir Eğitim ve Çalışma Azmi Başarıyı Getirir mi?

Kişi önce kendisine bir idol belirlemeli, mükemmelliği örnek almalı, ahlaki değerlere önem vermeli, açık sözlü ve dürüst olmalı, insanlara ilham veren çalışmalara imza atmalı, dernek etkinliklerine katılmalı ve sosyal yaşamı olmalı kişi eğer bunları yapabiliyorsa başarı onun için kaçınılmaz olur.

Başarının Altın Kuralı Nedir?

Her şeyden önce kendinizi sevin, kendinize inanın, hedef belirleyin ve başaracağınıza inanın. İnandığınız yolda çalışmaktan usanmayın. İş hayatınızla özel hayatınızın dengesini iyi kurmaya çalışın.

Gönül Dili Önemli

Ağızdan çıkan kelimeler nereden geldiği önemlidir, kelimeler keskin, kırıcı olabilir. O kelimelerin ifade ettiği anlama göre değişir. Kelimeler gönül telinden geliyorsa tesiri de algılaması da farklı olur. Gönülden çıkan gönüle ulaşır unutmayın.

Gerçek Barış ve Huzur İçin Ne Yapmak Gerekir?

Barış ve huzuru aramak gerekmez o içimizdedir. Dış koşullar, sizi barış ve huzurlu durumunuzdan uzaklaştıracaktır. Yani onlara izin verirseniz, iç hisleriniz de sizi uzaklaştırabilir. Kendinizin hakimi olun ve huzurunuzu koruyun. Düzenli olarak yapıldığı takdirde bu uygulamaların çok azı bile sizi doğal bir huzur haline döndürür.

Kitaplar, Şehrin Aydınlığıdır Derler Katılıyor musunuz?

Aydın insanların arasında olmak harika. Kendimi okuldaymış gibi hissediyorum. Şehrin kültürü, temizliği, iletişimi, paylaşımı için bilinçli olmak gerekir, aydın olunması gerekir. Empati kurmak gerekir. Okuyan bir şehrin etrafı da insanları da güzel olur. Bilgili insanların arasında yaşamak, bilgili insanların etkili kullandığı cümleler, sizi de daha etkili cümle kurmaya zorlar. Onun için kitap şehrini aydınlatan, sıcak tutan bir köprüdür. Kitap şehre ruh veriyor, can

veriyor. Kalite kazandırıyor, mutluluk yaşatıyor. Atatürk’ün dediği gibi ‘‘Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaba vermeseydim bugün yaptığım işlerin hiçbirini yapamazdım’

İşitme Konusu Benim İlk Aşkımdır

Öğrenci iken klinikte çalışmam, üniversitede bu konuda eğitim almam bu sevgi aşkı beni İspanya’ya taşıdı. İspanya’da kendimi çok iyi geliştirdim. Bu benim için ilk ve sevdiğim iş oldu. İşim ve cihazlar bana çok güven verdi. Bize gelen sorunlu işleri çözmemiz, el vermemiz, deste vermemiz işitme konusunda umut olmamız, sevdirmek harika bir duygu. Bu duyguyu yaşayan biri olarak o insanların o sevinçleri o mutluluklarını para ile satın alamazsınız.

Nasıl Oldu Bu Yolculuk?

Su akar yolunu bulur derler. Gerçekten zaman, yol sizi hedefinize taşıyor. Yeter ki, işin başında durun, işinizi sevin, işinize inanın. İşinizde titiz olursanız işiniz daima yol alıyor. Hocalarım sen bu işi gerçekleştirmeye gelen, umut veren biri olarak Türkiye’ye duyurdular. Eşlerimiz, dostlarımızın baskısı ile Türkiye’ye gelmemize vesile oldular. Çok teşekkür ederim.

Peki Nasıl Geliştiriyorsunuz Kendinizi?

Fırsat bulup seminerlere katılarak, yurt dışında teknolojiyi sıkı takip ederek, araştırarak, okuyarak, yenilikleri, teknolojiyi Türkiye’ye taşımak, insanlara faydalı olmak bizim de görevimizdir. Bu sektörde, yurt dışından gelip Türkiye’de işitme konusunda umut arayanların umudu olmakta harika bir duygu. İnşallah bu konuda 130 ülkenin içinde çalışmalar yaparak Türkiye’yi sağlık turizmi konusunda zirveye taşımak istiyorum.

Kadın Yöneticilerin Üstün Yönleri Nelerdir?

Duygusal zekalarının yüksek olması

Empati kurma yetenekleri

Detaycı ve planlı olmaları

Sahiplenme ve sorumluluk hissetme duygusunun yüksek olması

Daha titiz, mükemmeliyetçi, ısrarcı ve talipçi olmaları

Daha güçlü ilişki yöntemi yapabilmeleri ve çalışanları üzerinde daha duygusal bağa sahip olmaları

Daha güçlü iletişim kurma yetenekleri

Takım çalışmasına eğilimleri, esprili yaklaşımları

Kararlı hedefe odaklı olmaları.

İşitme Cihazı Nasıl Alınır?

Emel İşitme Merkezi olarak sadece işitme cihazı satmayı değil, klinik çalışmalarla yıllarca müşterilerimizi takip etmeyi, kulaktaki gelişmeleri takip etmeyi ve buna göre program güncellemeleri yapmaktayız. Sorunları dinleyerek, kesin çözüm yolları bulmaktır.

Görünmeyen İşitme Cihazları Hakkında Bilgi Alabilir miyiz?

Kulak kanalı içine yerleştirilen işitme cihazları dışarıdan görünmez. Hafif ve orta düzey işitme kayıpları için kullanılabilir. Bu konuda kişiyi de bu konuya hazırlamaktır. Cihaz ile yaşaması için yeni sayfa açabilmektir.

Orta Düzey İşitme Kaybına Özel İşitme Cihazları Nasıl Olur?

Orta düzeyde bulunan işitme kayıpları için ideal ekonomik işitme cihaz var. Bizler seçenekleri sunarız. Kişinin fikir ve işitme konusunda bizimde karar vermemiz hastamızın karar vermesine yardımcı olmaktır.

İleri Seviye İşitme Kaybı İşitme Cihazları Hakkında Ne Söylersiniz?

İleri derecede işitme kaybı olanlar için üretilen cihazdır.

Kişiye özel olarak kalıplarının alınması ve dijital kullanılmalıdır.

Duyduklarınızı Anlamıyor musunuz Diyenler Var?

Duyuyorum ama anlamıyorum diyorsanız işitme kaybı başlamış olabilir. İşitme kaybı yavaş yavaş ortaya çıktığı için mutlaka işitme testi yaptırmalısınız. Durumu iyice öğrenmek gerekir. Doğru bilgi ve doğru tespitleri yapabilmek çok önemli.

Hangi İşitme Cihazı En İyisi

Dünyada en iyi işitme cihazlarını üreten sadece 7 firma ve bunların markaları bulunmaktadır. İşitme testi ve hastanın kişisel özelliklerine bakılarak en uygun işitme cihazının ve en yüksek program sağlayan işitme programı ile teslim edilmesi gerekir. Markalardan Philips var, Beltane, Siemens, Hansatan, Signia Coselgi, Resonud gibi markaların ürünleri var. 6 markadan birisi size göre.

Sizde Hasta Takip ve Program Güncelleme Var mı?

Vücudumuzun gelişmesine bağlı olarak kulaklarımızda sürekli gelişmektedir. İşitme cihazı teslim edildikten sonra düzenli olarak hastanın kontrol edilmesi ve gelişmelere uygun olarak işitme programının mutlaka güncellenmesi gerekmektedir.

En İyi İşitme Cihazı Hangisi?

Fiyat ve özellik bakımından birçok işitme cihazı bulunmaktadır. Hangi işitme cihazı en iyisi sorusunun cevabı sadece hastaya bağlıdır. Bazı hastalar için kulak içinde görünmeyen işitme cihazları iyi olurken, bazılarında kulak arkası işitme cihazlarının verilmesi gerekmektedir. Hangi model yada marka olursa olsun bir işitm cihazının iyi olabilmesi kişiye özel olarak ayarlanan işitme programına bağlıdır..

Kulak Çınlaması Nedir?

Dışarda bir ses olmamasına karşın zil sesi, uğultu, rüzgâr sesi, cır cır böceği veya bir makinenin çalışma sesi gibi değişik tonlarda seslerin duyuluyor olmasına Tinnitus yani kulak çınlaması denilir.

Ücretsiz İşitme Testi

İşitme testlerimiz tamamen ücretsizdir. İş ve diğer rapor talepleriniz bu kampanyanın dışındadır.

SAF SES ODYOMETRİSİ

TİNUTUS FREKANS TESPİTİ

TİMPANOGRAM

TİNUTUS CİHAZ ADAPTASYONU

KOMPLE TİMPANOMETRİK

KOMPLE ODYOMETRİK TEKTİK

AKUSTİK RAFLEKS ÖLÇÜMLERİ

TONE DECAY TESTLERİ

İşitme Testi

Yüksek ve düşük frekansta sesler ile işitme oranı tespit edilir. Eğer işitmede kayıplar varsa ve bu kayıplar işitme cihazları ile giderilebilir oranda mı tespit edilir.

İşitme Cihazının Seçilmesi

İşitme kaybına, kaybın tek bir kulakta mı iki kulakta mı kayıp olduğu, işitme kaybının düşük veya yüksek oranda olmasına bağlı olarak kişiye özel olarak en iyi işitme cihazı seçimi yapılır.

İşitme Cihazı ile Rahat Duyuluyor mu ?

Seçilen işitme cihazı kulak yapısına uygun mu? Gelen ses net mi? Günlük, haftalık ve 20 güne yakın süreyle cihaza uyum konusunda takip edilerek gerekli ayarlamaların yapılması ve buna bağlı güncellemelerin yapılması.

İşitme Sürecinin Takip Edilmesi

İşitme cihazı kullanımının devam ettiği yıllar boyunca işitmedeki değişikler takip edilir, cihaz üzerinde işitmedeki değişikliklere bağlı olarak değişiklikler yapılır, cihaz güncellemeleri yapılır. Gerekirse cihaz değişimi.

İşitme Sürecinin Takip Edilmesi için ne söylersiniz?

İşitme cihazı kullanımının devam ettiği yıllar boyunca işitmedeki değişikler takip edilir, cihaz üzerinde işitmedeki değişikliklere bağlı olarak değişiklikler yapılır, cihaz güncellemeleri yapılır. Gerekirse cihaz değişimi gidilir.

Yurt dışında veya yurt içinde  kulak sıkıntısı yaşiyanlara tavsiyeniz var mı?

Gerek yurt dişinda Gerekse yurt içinde Şayet telefon  acın watsatdan şikaeyetlerınızı dinlıyelım  sorun tesbıt edelim bakırköyde goztepede yerlerımiz var. ona gore davet edelım zaman boşa gıtmesın  watsatdan canli konuşalım sorun bakalım çözum yoluna gıdelım sızede zaman kazandıralım.Trafıkte sıkıntı yaşamayın.

Avrupa Yakası: Emel işitme Merkezileri 

zuharatbaba Mah. Haksever sok.no 8/A Bakırköy/İstanbul 0212 4665588 -4663388 -0554 9698988

Anadolu Yakası: Emel işitme Merkezileri 

Göztepe mah. Fahrettin Kerim Gökay cad. No 154/13 Kadıköy-istanbul 0216 5662688 -0552 8202688

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM