Bakırköy Marmaray Önünde Simitçilere Verilen Yer Bu Fotoğraftaki Gibi Mi?
Bakırköy Meydandaki bu simitçileri kim denetliyor? Bunlar bir arabada simit mi satacaklar? Yanları su ve simitle yeri geniş kullanmaya başlarken yaya yolunu işgal ettiğini kimler denetliyor? Nerede denetleme varsa orada başarı vardır. Simitçi verilen yeri kullanırken yaya yolunu işgal etmesin, alan yerini genişletmesin, sınırını aşmasın ve kurala uysun. İşini yaparken suistimal edilmesin onun için zabıta ister Bakırköy olsun, isterse İstanbul Belediyesi olsun lütfen denetlemeyi ve kurala uymayı sağlayın. Bu konuda Bakırköy vatandaşı bizi uyardı lütfen bu simitçiler, simit satarak işine baksın çirkin görünüm yapmasın. Yağmurdan korunacak diye çirkin bir yer yapmasınlar. Kural her simitçi için geçerli olsun. Özgürlük meydanındaki simitçi kuralara uyuyorsa, Marmaray önündeki de uymalı, garanti bankası önündeki ‘de uymalı. Lütfen kontrol edin.
Ayson Karabağ
Yazar-Gazeteci