Belediye Başkan Adayları Güvenin Önemi
İki insanı birbirine en sıkı bağlayan şey kuşkusuz güven duygusudur. İlişkilerimizin temelini oluşturan bu duygu dostlarımızla olan bağımızın da temelini oluşturur. Ailemizden sonra sırtımızı yaslayabileceğimiz duvarlar dostlarımızdan oluşmaktadır. Bu duvarların sağlamlığı ise bizim davranışlarımıza ve verdiğimiz hissiyata bağlıdır. Bu bağı anlatmakta olan bir dostun sitem mektubunu paylaşmak isterim…
Sevgili Başkan Adayları
Bu mektubumda size güvenin önemini anlatmak isterim. İnsanlara yardımcı olmak istiyorsanız güven esastır. İki türlü güven vardır. Bunlardan ilki başkalarına güvenmektir, ikincisi ise başkalarının güvenini sağlamaktır. Karşımıza çıkan tüm sorunları sürekli ve güvenilir bir şekilde aşmaya başladığımızda çevremizdeki insanların güvenini kazanmış oluruz. Ancak insanların güvenini kazanmanın daha güçlü ve uzun dönemde etkili yolu sizin onlara güvendiğiniz hissini verebilmekten geçmektedir. Ve bu güven hissini vermek bir sanattır.
Ayson Karabağ
Yazar-Gazeteci