Güzellik Uzmanı Bursalı Pınar Özok Cevizlik Mahallesi Muhtar Adayı Cevizlik Mahallesi Yalnız Bize Değil Gelecek Nesillere Aittir Diyen Bir Anne ile Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı
Bakırköy Cevizlik Mahallesinin Vatandaşından Vekâletini Alarak Cevizlik Mahallesinin Bekçisi Olmak İstiyorum
Pınar Özok Biyografisi 22.06.1975 yılında Bursa’da doğdum. Babam merhum Fehmi Bey, annem yardımsever Cumhuriyet kadını Adile Hanım’dır. 2 kardeşiz. Bursa’nın havası içinde dünyaya gelen, örflerini, adetlerini öğrenen mücadeleci bir annenin gül kokulu evlatlarıyız. Bursa’da pek çok sanatçı, şair, profesör, iş insanı, doktor ve avukat yetişmiştir. Bursa; yeşil ağaçlarıyla dolu yemyeşil doğası içinde çevrilen müstesna bir ilimizdir ve bu ilde büyümenin mutluluğunu yaşıyorum. Evliyim ve üç erkek oğul annesiyim. Bursa’da büyüyen bütün çocukların hayallerini öğretmen olmak süslerdi. Bursa’nın özellikleri içimize yansımış ve yerimizde duran değil mücadele eden, Türkiye’ye yayılan ve İstanbul’a taşınan Bursalıyız. İlkokul ve ortaokul eğitimimi Bursa’da tamamladım. Kendi kendimize yeten, kimseye muhtaç olmadan yaşayıp gidiyorduk. Gel zaman git zaman okul bitince iş hayatına atıldım. Mesleğimin her dalını öğrenmek ve sertifika almak için eğitimlere katıldım ve güzellik uzmanı sertifikası aldım. Cilt bakım sertifikası, zayıflama, epilasyon, bakım için her bölüm eğitim sertifikam mevcuttur. Şartlar beni daha iyisini öğrenmeye itti ve eğitimler alarak hem güzellik sektörüne elemanlar yetiştirdim hem de eğitimler vererek kendimi danışman mesleği içinde buldum.
Sevgili Dostlar; Yaşantınız boyunca bazen elinizdeki imkanlar yeterli olmayabilir. Bu çok doğaldır. Unutmayın ki bundan çok daha önemli bir şey vardır: inanmak başarıya giden yolun ilk ve en önemli basamağıdır. Bu sebeple hedefiniz ne olursa olsun önce başaracağınıza inanın sonra elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Cevizlik Mahallesi’ne Güzellik Uzmanı Gözüyle Bakarak Güzellikleri Cevizlik Mahallesi’ne Kazandırmak İstiyorum. Hepinize Cevizlik Mahallesinde Deniz Kokulu Günler Diliyorum. Cevizlik Mahallesi Sakinleri ve Komşularımız Çevremizi Evimiz Gibi Temiz Tutalım, Hayvanları Sakın Unutmayalım. Pınar Hanım Neden Muhtarlığa Girdiniz Cevizlik mahallesinde oturan biriyim, mahallemde ağaç kesenleri engelleme başlayan kişilik karakterim, Hayvanı ayakları ile vuranları gördükçe, yola, sokağa çöp atıldıkça Yeşil Bursa’da yetişen biri olarak duyarsız kalamazdım. Mahallem sahip çıkma Huyumdan arkadaşlarım dostlarım, sen mahalleye muhtar olacak kadınsın, diye diye beni muhtar işine soktular. Bana güven dostlarım başını yere eğdirmeyeceğim. Sahilde dut ağacı kesiyorlardı. engelledim, şimdi ayakta duruyor.
DUT AĞACİN FAYDALARİNİ BİLİYORMUSUNUZU?
Bu ağaçta kanatlarından güvercinler dinlenecek ,kuşların parkı olduğunu unutmayın.
Mahalle sakinleri gölgesinde oturacaklar. Emeklilerimizi Unutmayın.
Ağacın göklerinde böceklerin yuvaları olduğunu unutmayın.
Çevremize oksijen yayıyor, unutmayın.
Gelen gecen dut ikram ettiğini unutmayın.
Bu dut ağacı kesmek değil kurumak gerekir, unutmayın.
Ağaçlarımıza sahip Çıkalım.
Pınar Hanım;
Bakırköy Cevizlik Mahallesi’nde Kaç Yıldır Oturuyorsunuz? 20 yıldır Cevizlik mahallesinde oturuyorum. İnsanlara dokunmak el vermek içimden geliyor. Birinin derdine derman olmak, birine şifa olmak içimde var. Belki beni çalıştıran koşturan içimdeki İnsan Sevgi’dir. Hizmet etmektir. Onun için Cevizlik mahallede oturan mahallesi seven mahallesine düşünen çevrede duyarlı bir olarak bana ne diyenlerden olmak istemedim, Cevizlik Mahallede Oturan sakinlere Çevremizi evimiz gibi temiz tutalım, bu çevre yalnız bize değil gelecek nesillere ait olduğunu bilelim. Ben yeşil bursa Yetiştim, sokaklarımızı ve caddemizi yeşil bursa çevirmeyi hayal ediyorum Pınar Hanım Hayvanlara Karşı Duyarlı Biri Olarak Ne Hatırlatmak İstersiniz? Zaman zaman ekmeklerin çöp kutusu kenarına asıldığını görüyorum ve parklara ‘da bırakıldığına şahit oluyorum. Sizlerden ricam; ekmek için bir yoğurt kabı bulun, oraya doğrayın ve içine süt dökün. Tam bir yiyecek şeklinde hazırlayalım. Çıkınca kediler ve köpekler göre bilecekleri yerlere bırakalım. Bıraktığınızda mahallemizde görüntüsüne önem verelim. Hayvanlarımızı unutmayalım.
Bakırköy Cevizlik Mahallesinde Muhtar Olursanız Ne Yapacaksınız? Annem hatırlıyorum binanın girişlerine kadar çiçeklerle süslerdi. Binanın girişi ve çevresi mis kokular yayılırdı. Bu kokular içinde büyüdük, bizde Cevizlik mahallede oturan kadınlarla el ele verdiğimizde binan girişlerinden çiçek ile süsledikçe kadın eli ile kadın sevgisi ile kadın uğraşma aşkı ile Cevizlik mahallesini yeşil Cevizlik Mahallesi yapabiliriz. Bu konuda nasıl çalışacağım nasıl yapacağım iyi biliyorum. Cevizlik mahallesindeki sakinlerin güven ve sevgisini kazanarak oyların alarak seçilirsem Cevizlik mahallesinde çalışmalarımla kendimi göstermek istiyorum.
Bakırköy Cevizlik Mahallesi’nde Başka Hayaliniz Var mı? Cevizlik mahallesi örgü evi açarak ,Muhtarlığın olduğu yerde bir kadınlarımız için bir toplantı odası yaptıracak, kadınlarımız gelsin orada sohbet etsin, el örgüsü örsün. Mahalle kültürü kurulsun iç içe olalım. Cevizlik mahallesi Örgü Evi adı altında kadınlar Kimisi çorap, kimisi çanta yapar, kimisi atkı yapar, bunları bir araya getirerek pazarda, İnternette Bakırköy meydan satış yaparak kadınların günlük ev ihtiyaçlarını katkıda bulunmak için çalışarak bir araya gelerek mahalle kültürüne sahip çıkarak kadınların para kazanmasın destek vererek el birliği içinde olmayı düşünüyorum. Hem kadınlarla bir araya geleceğiz , hem de örgü öreceğiz hem de paraya çevireceğiz hem de bir arada sohbet ederek kardeşlik bağımızı güçlendireceğiz.
Muhtarlık Binasında Emeklilerimiz İçin Düşünceleriniz Var mı? Emeklilerimiz için muhtarlığın yanda bir Toplantı odası yaparak her gün çay ikram ederek, emeklilerimiz gelsin çayı içsin sohbetlerini yapsın. Çay parası düşünmesin buda mahallede ilişkiler gelişir. Dostluklar gelişir. Mahalle kültürünü kuvvetlendir. bir birbirimize kenetleniriz. düşüncesi içindeyim. Biz kadınlar istersek her şey olur. Kadınların engeli yoktur, kadınların onun kimse kesemez. Her kapı açabiliriz. Her kapıdan faydalanabiliriz. Onun için kadınların mahalle dayanışması gerekir.